O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi viloyat hokimligi bilan hamkorlikda “Urganch Ekskavator” aksiyadorlik jamiyatidagi boshlang‘ich partiya tashkilotida “Tinchlik va osoyishtalik mamlakat taraqqiyotining garovidir!” mavzusida tadbir o‘tkazdi.
Tadbirda O‘zLiDeP viloyat Kengashi mafkura bo‘limi mudiri S.Ochilov, biznes tuzilmalar va fermerlar bilan ishlash bo‘limi mudiri A.Matnazarov, O‘zLiDeP Urganch shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari-apparat rahbari D.Jumaniyazov, Urganch shahar Bosh imom-xatibi o‘rinbosari A.Otajonovlar  o‘zlarining ma’ruzalari bilan qatnashdilar.
Tadbirda vatanimizning tinchlik va osoyishtagilini ta’minlash, har bir o‘zbek farzandining vatanparvar, sadoqatli va vataniga mehrli qilib tarbiyalashda partiya faollarini birgalikda harakat qilishi, bunda har bir ota-ona tashabbusni o‘z qo‘liga olishi lozimligi to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Shu bilan birga A.Matnazarov Xazorasp tumanida tashkil etilgan erkin iqtisodiy zonalarning xorijiy investitsiyalar va zamonaviy ilg‘or texnologiyalarni jalb etish, import o‘rnini bosuvchi, eksportbop, jahon bozorlarida raqobatdosh mahsulotlarni ishlab chiqarish borasidagi  yaratilgan imtiyozlar, bank kreditlari, tadbirkorlikni rivojlantirishga oid partiya loyihalari to‘g‘risida ham ma’lumot berib o‘tdi.

Primary party organization of the JSC «Urganch Excavator» held an event
As previously reported, the Khorezm regional khokimiyat together with the Khorezm regional council of UzLiDeP approved a plan to hold joint spiritual and educational activities on the theme "Peace and tranquility is the guarantor of the development of the country!"
One of these events took place in the PPO of JSC «Urganch Excavator». It was attended by the head of the ideology of the regional council of UzLiDeP S.Ochilov, the head of department on work with business structures and farmers A.Matnazarov, the first deputy chairman of the Urgench city council of UzLiDeP D.Jumaniyazov, the deputy chief imam-hutib of the city of Urgench A.Otajonov.
The event discussed the need to ensure peace and tranquility in the country, to intensify joint work on the upbringing of young people in the spirit of patriotism, devotion and love to the Motherland.
At the same time, A. Matnazarov informed the participants about the free economic zones, conditions and benefits for entrepreneurs created in the Khazorasp district, as well as he told about the implemented party projects in the region.
The participants received detailed answers to questions about the activities of deputies in Khorezm and about innovations in the sphere of entrepreneurship from specialists of the sphere.