O‘zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши ташаббуси билан “O‘zLiDeP – Ватан тараққиёти, давлат ва жамият тизими ривожи ҳамда янгиланишининг асосий таянчи” шиори остида Форум ташкил этилди.
Форумда партия вилоят Кенгаши ҳодимлари, халқ депутатлари вилоят, туман (шаҳар) Кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъзолари, тадбиркор ва фермерлар, бошланғич партия ташкилотлари етакчилари ҳамда ўқувчи-ёшлар иштирок этди.
Дастлаб иштирокчилар Бувайда тумани педагогика коллежидаги амалий ишлар билан танишди. Коллежда ёшларни бўш вақтини самарали ташкил этиш, уларни тадбиркорликка йўналтириш бўйича қилинган ишлар кўпчиликка катта қизиқиш уйғотди.
–Коллежимиз O‘zLiDeP туман Кенгаши билан доимий ҳамкорликда фаолият олиб боради, – дейди Бувайда педагогика коллежи директори Раҳимахон Қўрғонова. – Партия томонидан ўтказиладиган турли танлов ва тадбирларда ўқувчиларимиз фаол иштирок этиб, юқори натижаларга эришган. Турли тарғибот тадбирлари орқали ўз тадбиркорлигини бошламоқчи бўлган битирувчиларга амалий ёрдам кўрсатилмоқда.
Шунингдек, форум доирасида Бувайда транспорт техника масъулияти чекланган жамиятидаги бошланғич партия ташкилотида “O‘zLiDeP кутубхонаси”ни очилиш маросими бўлди. Унда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
–Ушбу кутубхона 500 дан зиёд китоблар билан таъминланган бўлиб, тез кунларда китоб фондини яна мингтага кўпайтириш режалаштирилган, – дейди Халқ депутатлари туман Кенгаши депутати Зафаржон Дехқонов. – Илгари ҳудудда бу каби зиё масканлари йўқ эди. Энди эса аҳоли бу масканда китоб мутола қилиб, ўз билимини ошириши мумкин.

В Бувайде открылась “Библиотека УзЛиДеП”
По инициативе Ферганского областного Совета УзЛиДеП организован Форум под девизом “УзЛиДеП – основная опора развития Родины, обновления системы государства и общества”.
На Форуме приняли участие работники областного Совета партии, члены депутатской группы в областном, районном (городском) Кенгашах народных депутатов, предприниматели и фермеры, лидеры первичных партийных организаций и учащаяся молодежь.
Сначала участники ознакомились с практической работой в Бувайдинском районном педагогическом колледже. У многих вызвала интерес работа по эффективной организации в колледже свободного времени молодежи, привлечению ее к предпринимательству.
–Наш колледж осуществляет постоянную совместную деятельность с районным Советом УзЛиДеП, – сказала директор Бувайдинского педагогического колледжа Рахимахон Кургонова. – В проводимых партией различных конкурсах и мероприятиях наши учащиеся принимают активное участие, достигают высоких результатов. Посредством различных пропагандистских мероприятий оказывается практическая помощь выпускникам, намечающим начать собственный бизнес.
Также в рамках форума состоялась церемония открытия «Библиотеки УзЛиДеП» в первичной партийной организации ООО «Бувайда транспорт техника». В мероприятии приняли участие представители широкой общественности.
–Эта библиотека обеспечена более 500 книгами, в ближайшие дни намечается увеличить книжный фонд еще на тысячу, – сказал депутат районного Кенгаша народных депутатов Зафаржон Дехконов. – Прежде на территории не было таких учреждений. Теперь у жителей есть возможность повысить свои знания, читать книги.