O‘zLiDePning “Telegram”dagi guruhlari tadbirkorlar tomonidan ham qo‘llab-quvvatlanmoqda
Xabaringiz bor, O‘zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi tashabbusi bilan har bir tumanda “Tadbirkorlar muammolarini o‘rganish” , “Tadbirkor ayollar muammolarini o‘rganish”,  “Yosh tadbirkorlar muammolarini o‘rganish” va “Kelajak deputatlari” kabi guruhlar tashkil etilgan. Mazkur guruhlar “Telegram” da o‘z faoliyatini olib bormoqda. Yaqinda partiya Bekobod tuman, shahar, Bo‘ka tumani Kengashi qoshida ish boshlagan mazkur guruh faollarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda ochilgan guruhlarning maqsad, vazifasi, ularning faoligini yanada jonlantirish masalalari atroflicha muhokama qilinib, guruh a’zolari ro‘yxati shakllantirildi. Muloqotlarda ta’kidlanganidek, “Telegram” tarmog‘ida ochilgan guruhlar orqali aholi, ayniqsa, tadbirkor va fermerlar tomonidan ko‘plab taklif va tavsiyalar bildirilyapti. Jumladan, bekobodliklar har bir mahallada tajribali tadbirkorlar va partiya faollarini jalb etgan holda issiqxonalar tashkil etish, yoshlar o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnomalar o‘tkazish, mahallalarda uyma-uy yurib muammolarni aniqlash va deputatlar orqali ularni hal etishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirishdi. Chirchiqliklar esa o‘quv-seminarlar tashkil etish, hududdagi ichki yo‘llarni ta’mirlash, tadbirkorlarga “Yangi hayot” mahalla fuqarolari yig‘inidan yer maydoni ajratish kabi masallalarni muhokama qilishdi.
Ta’kidlash kerak, o‘zaro muloqotlar davomida tumanlarda ishbilarmonlik muhitini yanada yaxshilash, xalq bilan muloqot qilish tizimini yanada jonlantirish, tadbirkor va fermerlarni o‘ylantirayotgan masalalarni chuqur o‘rganish va ularga yechim topish bo‘yicha ham takliflar berildi.

Группы УзЛиДеП в “Телеграм” также поддерживаются предпринимателями
Известно, что по инициативе Ташкентского областного Совета УзЛиДеП в каждом районе организованы группы “Изучение проблем предпринимателей”, “Изучение проблем молодых предпринимателей” и “Будущие депутаты”. Данные группы ведут деятельность в сети “Телеграм”. Состоялось собрание активистов данной группы, недавно образованной при Бекабадском районном, городском, Букинском районном Советах партии.
В нем обсуждены цели, задачи групп, вопросы дальнейшей активизации их деятельности, список членов группы. Как отмечалось в ходе диалогов, посредством групп, открытых в сети “Телеграм”, населением, особенно, предпринимателями и фермерами вносятся множество предложений и рекомендаций. В частности, бекабадцы высказали свои мнения и суждения об организации в каждой махалле теплиц с привлечением опытных предпринимателей и активистов партии, проведении среди молодежи социологических опросов, осуществлении подворного обхода в махаллях с целью выявления и решения при содействии депутатов имеющихся проблем. Чирчикцы обсудили вопросы организации учебных семинаров, ремонта внутренних дорог на территории, выделения земельной площади предпринимателям в сходе граждан махалли “Янги хаёт”.
Следует отметить, что в ходе диалогов были высказаны предложения по дальнейшему улучшению деловой среды в районах, дальнейшей активизации системы диалога с народом, глубокому изучению и решению волнующих предпринимателей и фермеров проблем.