Navoiyda 60 nafar yoshlar doimiy ish o‘rniga ega bo‘ldi
Navoiy shahridagi “Zarafshon ovozi” MChJga qarashli “Tinchlik” qo‘rg‘onida ish boshlagan to‘quv fabrikasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda so‘z olganlar vohada yengil sanoat taraqqiyotida olib borilayotgan  sa’y-harakatlar xususida to‘xtalishdi.
– Qariyb 10 milliard so‘m mablag‘ evaziga barpo etilgan korxona viloyat iqtisodiyoti rivojida muhim ahamiyat kasb etadi, – deydi “Zarafshon ovozi” MChJ bosh direktori, O‘zLiDeP faoli Ulug‘bek Fayziyev. – Chunki Xitoy va Turkiya davlatlaridan eng so‘nggi rusumdagi zamonaviy dastgohlar keltirib o‘rnatilgan korxonada viloyatning paxtasi qayta ishlanadi. Shu sababli dunyoning yetakchi korxonalaridan malakali mutaxassislarni jalb etib, mahorat darslari o‘tkazishni rejalashtiryapmiz.
Darvoqe, tinim-tinchimas tadbirkorimiz yana bir ezgu ishga qo‘l urgan. Yaqinda u “Tinchlik” qo‘rg‘onida temir-beton, Karmana tumanidagi “Bog‘ishamol” mahallasi hududida ohak ishlab chiqarish zavodini ishga tushirdi. Eng muhimi, bu ikki korxona faoliyat boshlashi bilan 60 nafarga yaqin yoshlar doimiy ish o‘rniga ega bo‘lishdi.

В городе Навои 60 юношей и девушек обеспечены постоянной работой (ФОТО)
В поселке «Тинчлик» состоялось открытие швейной фабрики, относящейся ООО “Зарафшон овози” города Навои. В мероприятии говорилось о мерах, осуществляемых в области в сфере легкой промышленности.
– Предприятие, построенное за счет средств в объеме около 10 миллиардов сумов, имеет важное значение в развитии экономики области, – сказал генеральный директор ООО “Зарафшон овози”, активист УзЛиДеП Улугбек Файзиев. – Так как на предприятии, где установлено современное оборудование производства Китая и Турции, перерабатывается выращенный в области хлопок. По этой причине мы планируем привлечь квалифицированных специалистов из ведущих предприятий мира, проводить мастер-классы.
Действительно, наши инициативные предприниматели взялись за еще одно доброе дело. Недавно в поселке “Тинчлик” задействован железо-бетонный завод, на территории махалли “Богишамол” Карманинского района – завод по производству асбеста. Самое важное, с началом запуска этих двух предприятий около 60 юношей и девушек обеспечены работой.