O‘zLiDeP “Obod qishloq” dasturida faol ishtirok etmoqda
Prezidentimiz tashabbusi bilan ishlab chiqilgan “Obod qishloq” dasturi doirasida davlat va nodavlat tashkilotlari tomonidan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari amalga oshirilmoqda. Natijada obodonlashtirish va qurilish maydoniga aylangan qishloqlarimiz mutlaqo yangicha qiyofa kasb etyapti.
Navoiy viloyati Xatirchi tumanidagi “Xo‘jaqo‘rg‘on” qishlog‘ida yashovchi S.Egamberdiyeva hududda amalga oshirilayotgan ishlardan quvonar ekan, davlatimiz rahbarining bu tashabbusi haqida o‘z fikrlari  bayon qildi.
– Qishlog‘imiz ham ushbu dasturga kiritilganidan mamnunmiz, – deydi onaxon. – Ayniqsa, viloyatning turli go‘shalaridan hasharchilarning tashrif buyurishi hududni yanada obod qilishga turtki bo‘lmoqda. O’zLiDeP faollari bizning uyimizga kelib uyimizni ta’mirlashga bosh-qosh bo‘lishdi. Ana shunday savobli ishlarda faol ishtirok etayotgan barcha tashkilotlarga minnatdorchilik bildiramiz.
Ta’kidlash kerak, partiya tashabbusi bilan bu kabi xayrli ishlar joylarda davom etmoqda. O‘zLiDeP nafaqat Xatirchi tumanidagi “Xo‘jaqo‘rg‘on” qishlog‘ini obod qishloqqa aylantirish ishlariga, balki “Obod qishloq” dasturi doirasidagi ishlarda ham faol ishtirok etishni maqsad qilgan.

УзЛиДеП активно участвует в программе “Обод кишлок”
В рамках разработанной по инициативе Президента страны программы “Обод кишлок” государственными и негосударственными организациями осуществляется широкомасштабная созидательная работа. В результате наши села, превратившиеся в строительную площадку, обретают совершенно новый облик.
Жительница села «Хужакургон» Хатирчинского района Навоийской области  С.Эгамбердиева, радуясь осуществляемой в регионе работе, выразила свое мнение о данной инициативе главы нашего государства.
– Мы рады, что наше село включено в данную программу, – сказала онахон. – Особенно, прибытие на хашар наших соотечественников из различных уголков области способствует преображению облика территории. Активисты УзЛиДеП помогли отремонтировать наши дома. Мы благодарны всем организациям, активно участвующим в таком благородном деле.
Следует отметить, что по инициативе партии на местах продолжается такая благородная работа. УзЛиДеП нацелен внести вклад не только в благоустройство села “Хужакургон” Хатирчинского района, но и активно участвовать в работе в рамках программы “Обод кишлок” по всей стране.