Uzunlik deputatlarimiz tuman maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri hisobotidan qoniqdi
Xalq deputatlari Uzun tuman kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda deputatlar tuman maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri Q.Saparovning hisobotini tinglandi.
Hisobotda ta’kidlanganidek, bugungi kunda tumanda maktabgacha ta’lim muassasalariga qamrab olingan bolalar soni 2681 nafarni tashkil etadi. Shu bois hozirda bolalarni bog‘chaga qamrab olish darajasini oshirish maqsadida hududda yana 825 o‘ringa mo‘ljallangan 15 ta loyiha bo‘yicha qurilish ishlari olib borilmoqda.
–Shuningdek, tumandagi barcha Maktabgacha ta’lim muassasalari 44 million so‘mlik oshxona jihozlari va 70 million so‘mlik yumshoq mebellar bilan ta’minlandi, – deydi Q.Saparov. – Bundan tashqari, MTMni oliy ma’lumotli kadrlar bilan ta’minlash maqsadida Termiz davlat universiteti huzuridagi kadrlarni qayta tayyorlash kursida 49 nafar pedagog qayta tayyorlanib, kasbiy malakasini oshirmoqda.

Депутаты от УзЛиДеП в Узунском районе удовлетворены отчетом заведующего районным отделом дошкольного образования
25.06.2018, 18:47
Состоялось очередное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Узунском районном Кенгаше народных депутатов. На заседании депутаты заслушали отчет заведующего районным отделом дошкольного образования К.Сапарова.
Как отмечено в отчете, в настоящее время дошкольными образовательными учреждениями района охвачены 2681 детей. Поэтому в целях повышения уровня охвата детей дошкольными образовательными учреждениями на территории ведется строительная работа по 15 проектам, рассчитанным на  825 мест.
–Также все дошкольные образовательные учреждения района обеспечены  кухонным оборудованием на 44 миллиона сумов и мягкой мебелью на 70 миллионов сумов, – сказал К.Сапаров. – Кроме того, в целях обеспечения дошкольных образовательных учреждений высококвалифицированными кадрами на курсах подготовки кадров при Термезском государственном университете подготовлены 49 педагогов, повышена их профессиональная квалификация.
На заседании принято соответствующее решение депутатской группы партии в Узунском районном Кенгаше народных депутатов.