Uzunlik deputatlarimiz tuman maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri hisobotidan qoniqdi
Xalq deputatlari Uzun tuman kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda deputatlar tuman maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri Q.Saparovning hisobotini tinglandi.
Hisobotda ta’kidlanganidek, bugungi kunda tumanda maktabgacha ta’lim muassasalariga qamrab olingan bolalar soni 2681 nafarni tashkil etadi. Shu bois hozirda bolalarni bog‘chaga qamrab olish darajasini oshirish maqsadida hududda yana 825 o‘ringa mo‘ljallangan 15 ta loyiha bo‘yicha qurilish ishlari olib borilmoqda.
–Shuningdek, tumandagi barcha Maktabgacha ta’lim muassasalari 44 million so‘mlik oshxona jihozlari va 70 million so‘mlik yumshoq mebellar bilan ta’minlandi, – deydi Q.Saparov. – Bundan tashqari, MTMni oliy ma’lumotli kadrlar bilan ta’minlash maqsadida Termiz davlat universiteti huzuridagi kadrlarni qayta tayyorlash kursida 49 nafar pedagog qayta tayyorlanib, kasbiy malakasini oshirmoqda.

Deputies approved the report of the head of the district department of pre-school education in the Uzun district
26.06.2018, 12:03
A regular meeting of the UzLiDeP deputy group in the Uzun district council of people's deputies was held. At the meeting, the deputies heard a report by the head of the regional department of pre-school education K.Saparova.
As noted in the report, 2681 children are currently attending preschool educational institutions in the district. Therefore, in order to increase the number of children in kindergartens, construction work is carried out for 15 projects, it is calculated to increase the number of seats to 825 places.
– Also, all pre-school educational institutions of the district are provided with kitchen equipment for 44 million soums and soft furniture for 70 million soums, - said K. Saparova. – In addition, in order to provide pre-school educational institutions with highly qualified personnel, 49 teachers were trained at the training courses at the Termez State University, and their professional qualifications were improved.
At the meeting, a corresponding decision was taken by the party's deputy group in the Uzun district council of people's deputies.