Prezidentimiz ishonchi kuchimizga kuch, g‘ayratimizga g‘ayrat qo‘shdi
Tashrif chog‘ida davlatimiz rahbarining xalq bilan o‘tkazgan uchrashuv va muloqotlari, yangi loyihalar taqdimoti chog‘ida bildirgan fikrlari, hududni yanada rivojlantirish, aholi turmush farovonligini yuksaltirish borasida belgilab berilgan vazifalar odamlar qalbida daxldorlik tuyg‘usini kuchaytirdi, ertangi kunga ishonchini yanada mustahkamladi.
Prezidentimizning korxonamizga kelib biz bilan dildan suhbatlashgani, istiqbolimiz uchun zarur tavsiyalar berganidan boshimiz osmonga yetdi. Uchrashuv chog‘ida yurtboshimiz ishlab chiqarish ko‘lamini kengaytirish, raqobatdosh mahsulot turlarini ko‘paytirish zarurligini ta’kidladi.
Mamlakatimiz rahbari bilan muloqot davomida qiymati 10 mln. AQSh dollari bo‘lgan “Milliy ko‘rinishdagi eko poyabzallar, liboslar ishlab chiqarish va turizmni rivojlantirish” mavzusidagi taqdimotimizni o‘tkazdik. Prezidentimiz mazkur loyihalarni o‘z vaqtida va sifatli amalga oshirish yuzasidan mutasaddilarga tegishli ko‘rsatmalarni berdi.
Ayni chog‘da 250 nafar xotin-qizni bandligini ta’minlaganmiz. Ishlab chiqarayotgan mahsulotlarimiz nafaqat ichki bozorda balki xorijga ham eksport qilinyapti. Endi bildirilgan ishonchni oqlab, faoliyatimizga yangiliklar kiritgan holda boshqa turdagi mahsulotlarni ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yyapmiz. Chunki yurtboshimiz tadbirkorlar bilan uchrashuvi chog‘ida tadbirkorlik sohasida katta ishlarni amalga oshirish bo‘yicha o‘ta muhim vazifalarni belgilab berdi. Bu yuksak ishonchni oqlash, mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shish uchun bor imkoniyatlarimizni ishga solishimiz, yurt taraqqiyoti uchun astoydil mehnat qilishimiz darkor.
Gulnora Odilova,
O‘zLiDeP faoli,
tadbirkor
1052
O'zLiDeP Қамаши туман Кенгаши раиси А.Номозов2018-12-26 17:47:04
Бугунги давр ҳар бир инсондан ишбилармон, тадбиркор бўлишни талаб этмоқда. Унинг ишбилармонлиги шундаки, етиштирган маҳсулотини хом-ашё эмас, қайта ишлаб тайёр маҳсулот сифатида истеъмолчига етказиб беришидир.Хозирда тадбиркорликга кенг йўл очиб берилмоқда.Имтиёзлардан фойдаланиб,тадбиркор бўлиб, мустақил юртимизнинг янада гуллаб яшнашига ўз хиссамизни қўшайлик.

Доверие Президента страны воодушевило нас, придало нам еще больше сил и энергии
Президент нашей страны с целью ознакомления с ходом социально-экономических реформ на местах, осуществляемой созидательной работой, крупными проектами 13 декабря посетил Кашкадарьинскую область.
Состоявшиеся в ходе поездки главы нашего государства встречи и беседы, изложенные мнения и суждения во время презентаций новых проектов, задачи, намеченные в деле дальнейшего развития региона, повышения уровня жизни населения, усилили в сердце людей чувство сопричастности, еще более укрепило их доверие в завтрашний день.
Посещение Президентом страны нашего предприятия, данные им ценные рекомендации на перспективу воодушевили нас. Во время встречи руководитель страны отметил необходимость расширения масштабов производства, увеличения видов конкурентоспособной продукции.
В беседе с главой нашего государства мы провели презентацию проекта «Производство экообуви, одежды в национальном стиле и развитие туризма» общей стоимостью в 10 млн. долларов США. Президент страны дал соответствующие указания должностным лицам по своевременной и качественной реализации данных проектов.
В настоящее время мы обеспечили занятость 250 женщин и девушек. Производимая нами продукция поставляется не только на внутренний рынок, но и экспортируется за рубеж. Теперь наладим производство других видов продукции, внедряя новшества в нашу деятельность. Так как руководитель нашей страны в ходе встречи с предпринимателями наметил важные задачи в деле реализации большой работы в сфере предпринимательства. Для оправдания высокого доверия, внесения достойного вклада в развитие страны мы должны задействовать все имеющиеся наши возможности, добросовестно трудиться на пути процветания страны.