Namanganda “Birgalikda biz kuchmiz” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi
Shu kunlarda mamlakatimiz mustaqilligining 28 yilligi shodiyonalari oldidan bayramoldi tadbirlar bo‘lib o‘tmoqda.
“Jonajon O‘zbekistonim, mangu bo‘l omon!” shiori ostida O‘zLiDeP Namangan shahar Kengashi tomonidan “Birgalikda biz kuchmiz” mavzusida bayram tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda so‘z olganlar yuritimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar natijasida shaharu-qishloqlarimiz kundan-kunga obod va ko‘rkam hududlarga aylanayotganligi, tadbirkorlik va xunarmandchilik faoliyatlari yanada taraqqiy etib borayotganligi, mazkur islohotlarning tag zamirida asosiy etibor xalqimizni rozi qilish, ularning turmush farovonligini oshirishga  qaratilganligini  ta’kidlashdi.
Bugungi tadbir mahallalarimizdagi kam ta’minlangan, ijtimoiy ximoyaga muxtoj  aholi vakillari hamda nogironligi bo‘lgan shaxslarning xasta ko‘ngillariga quvonch ulashdi desam xech ham mubolag‘a bo‘lmaydi
deydi, - Fuqarolarning o‘zini-o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Namangan shahar Kengashi bosh mutaxassisi Sarvar Shodmonov. - O‘zLiDeP Namangan shahar Kengashi tomonidan shahrimizdagi 7 nafar nogironligi bo‘lgan shaxslarga nogironlik aravachalari berildi. 100 nafar ijtimoiy himoyaga muxtoj aholi vakillariga oziq-ovqat va kiyim-kechaklar tarqatildi. Buning uchun partiya vakillariga o‘z minnatdorchiligimizni bildiramiz.
Tadbir davomida sportning boks, kikboks va taekvando turlari buyicha yurtimiz sharafini munosib himoya qilib kelayotgan yoshlar hamda partiya dasturiy maqsad va vazifalarini keng targ‘ib etishda faol ishtirok etayotgan bir qator boshlang‘ich partiya tashkilotlari esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar bilan taqdirlanishdi.
Bayram tadbirida ijro etilgan sho‘x kuy-qo‘shiqlar ishtirokchilarga o‘zgacha zavq bag‘ishladi.
Ta’kidlash kerak, mustaqillik bayrami munosabati bilan viloyatning barcha tumanlar kesimida partiya faollari tomonidan shu kabi  bayram tadbirlari o‘tkazilmoqda.

Namangan hosts a festive event “Together we are strong”
Namangan kengash of UzLiDeP organized a festive event “Together we are strong” under the motto “Prosper forever, my dear Uzbekistan!”.
Speakers at the event noted that as a result of large-scale reforms being carried out in the country, cities and villages are being improved, the spheres of entrepreneurship and craftsmanship are developing, the main focus of the reforms are on improving the living standards of the country's population.
The event gave a feeling of great joy to low-income people living in our makhalla, socially disadvantaged and people with disabilities”, said Sarvar Shodmonov, chief specialist for coordinating the activities of civil society institutions of Namangan city kengash. – Namangan city kengash of UzLiDeP provided 7 people with disabilities with wheelchairs. 100 representatives from the socially disadvantaged population were given clothing and food. We express our gratitude to the representatives of the party for the implemented activities.
At the event, memorable gifts were given to youth who adequately defended the country's honor at international boxing, kickboxing and taekwondo competitions, and to a number of primary party organizations actively involved in promoting the party’s program goals and objectives.
Following the event, a gala concert was held.
It should be noted that in connection with the Independence Day party activists hold celebrations in all areas of the region.