Namanganda “Birgalikda biz kuchmiz” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi
Shu kunlarda mamlakatimiz mustaqilligining 28 yilligi shodiyonalari oldidan bayramoldi tadbirlar bo‘lib o‘tmoqda.
“Jonajon O‘zbekistonim, mangu bo‘l omon!” shiori ostida O‘zLiDeP Namangan shahar Kengashi tomonidan “Birgalikda biz kuchmiz” mavzusida bayram tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda so‘z olganlar yuritimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar natijasida shaharu-qishloqlarimiz kundan-kunga obod va ko‘rkam hududlarga aylanayotganligi, tadbirkorlik va xunarmandchilik faoliyatlari yanada taraqqiy etib borayotganligi, mazkur islohotlarning tag zamirida asosiy etibor xalqimizni rozi qilish, ularning turmush farovonligini oshirishga  qaratilganligini  ta’kidlashdi.
Bugungi tadbir mahallalarimizdagi kam ta’minlangan, ijtimoiy ximoyaga muxtoj  aholi vakillari hamda nogironligi bo‘lgan shaxslarning xasta ko‘ngillariga quvonch ulashdi desam xech ham mubolag‘a bo‘lmaydi
deydi, - Fuqarolarning o‘zini-o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Namangan shahar Kengashi bosh mutaxassisi Sarvar Shodmonov. - O‘zLiDeP Namangan shahar Kengashi tomonidan shahrimizdagi 7 nafar nogironligi bo‘lgan shaxslarga nogironlik aravachalari berildi. 100 nafar ijtimoiy himoyaga muxtoj aholi vakillariga oziq-ovqat va kiyim-kechaklar tarqatildi. Buning uchun partiya vakillariga o‘z minnatdorchiligimizni bildiramiz.
Tadbir davomida sportning boks, kikboks va taekvando turlari buyicha yurtimiz sharafini munosib himoya qilib kelayotgan yoshlar hamda partiya dasturiy maqsad va vazifalarini keng targ‘ib etishda faol ishtirok etayotgan bir qator boshlang‘ich partiya tashkilotlari esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar bilan taqdirlanishdi.
Bayram tadbirida ijro etilgan sho‘x kuy-qo‘shiqlar ishtirokchilarga o‘zgacha zavq bag‘ishladi.
Ta’kidlash kerak, mustaqillik bayrami munosabati bilan viloyatning barcha tumanlar kesimida partiya faollari tomonidan shu kabi  bayram tadbirlari o‘tkazilmoqda.

В Намангане состоялось праздничное мероприятие “Вместе мы - сила”
Под девизом “Вечно процветай, мой родной Узбекистан!” Наманганским Кенгашем  УзЛиДеП организовано праздничное мероприятие “Вместе мы - сила”.
Выступившие на мероприятии отметили, что в результате проводимых в стране масштабных реформ  благоустраиваются города и кишлаки, развиваются сферы предпринимательства и ремесленничества, основное внимание в ходе реформ уделяется повышению уровня жизни населения страны.
Не будет ошибкой сказать, что это мероприятие  придало чувство большой радости  проживающим в нашей махалле малообеспеченным, социально нуждающимся и имеющим инвалидность лицам, - сказал  главный специалист  по координации  деятельности органов самоуправления граждан Наманганского городского Кенгаша Сарвар Шодмонов. – Региональным  Кенгашем УзЛиДеП 7 имеющим инвалидность жителям города выделены  инвалидные коляски. 100 представителям из числа  социально нуждающегося населения  выдали одежду и продовольствие. За проведенную работу выражаем благодарность представителям партии.
В ходе мероприятия  состоялось вручение  памятных подарков и благодарностей   молодежи, достойно защищающей  честь страны  на международных соревнованиях по боксу, кикбоксу и таэквандо,  и ряду первичных партийных организаций, активно участвующих в пропаганде  программных целей и задач партии.
В конце мероприятия состоялся праздничный концерт.
Следует отметить, в связи с праздником независимости активисты партии проводят праздничные мероприятия во всех районах области.