O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 28 dekabr kunidagi “Jismoniy va yuridik  shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida joylarda aholi bilan muloqot qilish, ularning muammolarini o‘rganish bo‘yicha sayyor uchrashuvlar tashkil etilmoqda. Ana shunday uchrashuvlarning navbatdagisi Taxtako‘pir tumani hokimiyatida tashkil etildi.
Tadbirda partiya faollaridan “Abilqasim taxta” fermer xo‘jaligi rahbari A.Koshanov so‘zga chiqib, fermer xo‘jaligi hamda ta’minlash va tayyorlash korxonalari o‘rtasidagi shartnomalarga o‘zgartirishlar kiritish kerakligi va chorvachilikni rivojlantirish bo‘yicha imtiyozli kreditlar olishdagi muammolar haqida aytib o‘tdi.
Bu kabi sayyor qabullar natijasida murojaatlarimizning ijobiy yechim topishiga ishonamiz, – deydi fuqaro A.Ospanov. – Shu o‘rinda “Aydinjol” MFY hududidagi “Yelabat” va “Turkistan” ko‘chalarida istiqomat qiluvchi fuqarolar uchun toza ichimlik suvini yetkazib berish masalasi ham ko‘rib chiqildi. Shu kabi sayyor uchrashuvlar ko‘proq tashkil etilishi aholining muammolarini ijobiy hal etishda ko‘mak bermoqda.
Sayyor uchrashuv davomida tegishli mutasaddilar tomonidan barcha sohalar bo‘yicha aholining murojaatlari tinglandi va  deputatlik so‘rovnomalar yuborish orqali hal etishga kelishib olindi.

В ходе выездного приема в Тахтакупырском районе обсужден вопрос получения льготных кредитов для развития животноводства
06.02.2018, 15:45
Каракалпакским Советом УзЛиДеП в целях обеспечения исполнения указа Президента Республики Узбекистан от 28 декабря 2016 года о мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц на местах организуются диалоги с населением, выездные встречи по изучению проблем граждан. Очередное из таких мероприятий было организовано в Тахтакупырском районном хокимияте.
В мероприятии выступил один из активистов партии – руководитель фермерского хозяйства “Абилкасим тахта” А.Кошанов, он рассказал о необходимости внесения изменений в договора между фермерским хозяйством и снабженческими, заготовительными предприятиями, о проблемах в получении льготных кредитов по развитию животноводства.
-Мы верим в то, что в результате таких выездных приемов будут положительно решены наши обращения, – сказал гражданин А.Оспанов. – В этой связи был рассмотрен вопрос обеспечения питьевой водой жителей махаллинского схода граждан “Айдинжол”, проживающих на улицах Елабат и Туркистан. Частое проведение подобных выездных приемов способствует положительному решению проблем населения.
В ходе выездной встречи должностными лицами были заслушаны обращения граждан по всем сферам, было решено направить депутатские запросы для их решения.