Мустақиллигимизнинг 31 йиллиги муносабати билан қуйи бўғинларда маънавий-маърифий тадбирлар ташкил этилмоқда
08.08.2022, 17:31
Мустақиллигимизнинг 31 йиллиги муносабати билан  қуйи бўғинларда маънавий-маърифий тадбирлар ташкил этилмоқда
Энг улуғ, энг азиз байрам – Мустақилигимизнинг 31 йиллигини муносиб қаршилаш, эришаётган барча ютуқ ва марраларимизнинг асосий манбаи бўлиб келаётган миллий истиқлолимизнинг мазмун-моҳияти, тарихий аҳамияти, ҳаётимизда тутган ўрнини кенг жамоатчиликка етказишдаги маънавий-маърифий тадбирларнинг юксак савияда ўтишини таъминлаш, унда партия фаолларининг ўрнини ошириш мақсадида O`zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши таркибидаги бошланғич партия ташкилотларида давра суҳбатлари, очиқ мулоқот ва бошқа тадбирлар ташкил этилмоқда.
O`zLiDeP Фориш туман Кенгаши таркибида ўз сафларига 6239 нафар фаолларни бирлаштирган 56  қуйи бўғин фаолият олиб бормоқда. Мактабгача таълим соҳаси ходимларини бирлаштирган ва Муқаддас Исломова етакчилик қилаётган Бошланғич партия ташкилотида бўлиб ўтган давра суҳбатида ҳам халқимиз Янги Ўзбекистонни барпо этиш ва уни жаҳонга тараннум қилиш бўйича муҳим натижаларни қўлга киритаётгани, бу ютуқлар халқаро жамоатчилик томонидан эътироф этилаётгани, энг асосийси, ватандошларимизнинг онгу тафаккури, дунёқараши ўзгариб, улар ислоҳотлар самарасини кундалик ҳаётида ҳис қилиб яшаётгани алоҳида таъкидлаб ўтилди.
Шунингдек, давра суҳбати давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг ўттиз бир йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни юқори савияда ўтказиш тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлашда қуйи бўғин фаолларининг жонбозлигини янада ошириш масалалари ҳам муҳокама қилиниб, чора-тадбирлар режаси белгилаб олинди.

In the primary units of Jizzakh Regional Council of UzLiDeP, roundtable discussion and other events are held, dedicated to a worthy meeting of the greatest, dearest holiday – the 31st anniversary of independence, ensuring the organization of spiritual and enlightenment events at a high level, to bring to the general public the essence and historical importance of national independence – the source of our achievements, strengthening the work of party activists in these events.
There are 56 PPOs in Farish District Council of UzLiDeP, in the ranks of which there are 6239 people. At the event, held at the primary party organization of workers in preschool education led by Muqaddas Islomova, it was noted that our people are achieving significant results in the creation and glorification of New Uzbekistan, these achievements are recognized by the international community, the main thing is that the consciousness and worldview of compatriots are changing, they feel the results in everyday life reforms.
At the event, issues were discussed on strengthening the activity of members of the lower levels of the party in ensuring the implementation of the resolution of the President of the Republic of Uzbekistan “On the preparation and holding at a high level of the 31st anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan” and an action plan was outlined.