Мустақиллигимизнинг 31 йиллиги муносабати билан қуйи бўғинларда маънавий-маърифий тадбирлар ташкил этилмоқда
08.08.2022, 17:31
Мустақиллигимизнинг 31 йиллиги муносабати билан  қуйи бўғинларда маънавий-маърифий тадбирлар ташкил этилмоқда
Энг улуғ, энг азиз байрам – Мустақилигимизнинг 31 йиллигини муносиб қаршилаш, эришаётган барча ютуқ ва марраларимизнинг асосий манбаи бўлиб келаётган миллий истиқлолимизнинг мазмун-моҳияти, тарихий аҳамияти, ҳаётимизда тутган ўрнини кенг жамоатчиликка етказишдаги маънавий-маърифий тадбирларнинг юксак савияда ўтишини таъминлаш, унда партия фаолларининг ўрнини ошириш мақсадида O`zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши таркибидаги бошланғич партия ташкилотларида давра суҳбатлари, очиқ мулоқот ва бошқа тадбирлар ташкил этилмоқда.
O`zLiDeP Фориш туман Кенгаши таркибида ўз сафларига 6239 нафар фаолларни бирлаштирган 56  қуйи бўғин фаолият олиб бормоқда. Мактабгача таълим соҳаси ходимларини бирлаштирган ва Муқаддас Исломова етакчилик қилаётган Бошланғич партия ташкилотида бўлиб ўтган давра суҳбатида ҳам халқимиз Янги Ўзбекистонни барпо этиш ва уни жаҳонга тараннум қилиш бўйича муҳим натижаларни қўлга киритаётгани, бу ютуқлар халқаро жамоатчилик томонидан эътироф этилаётгани, энг асосийси, ватандошларимизнинг онгу тафаккури, дунёқараши ўзгариб, улар ислоҳотлар самарасини кундалик ҳаётида ҳис қилиб яшаётгани алоҳида таъкидлаб ўтилди.
Шунингдек, давра суҳбати давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг ўттиз бир йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни юқори савияда ўтказиш тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлашда қуйи бўғин фаолларининг жонбозлигини янада ошириш масалалари ҳам муҳокама қилиниб, чора-тадбирлар режаси белгилаб олинди.

В первичных звеньях Джизакского областного кенгаша УзЛиДеП проводятся «круглые столы», беседы и другие мероприятия, посвященные достойной встрече самого великого, самого дорогого праздника - 31-летия независимости, обеспечению организации на высоком уровне духовно-просветительских мероприятий, по доведению широкой общественности сути и исторического значения национальной независимости – источника наших достижений, усиления работы активистов партии в этих мероприятиях.
В Фаришском районном кенгаше УзЛиДеП 56 ППО, в рядах которых 6239 человек. На мероприятии, состоявшемся в руководимой Мукаддас Исломовой первичной партийной организации работников сферы дошкольного образования отмечалось, что наш народ достигает весомых результатов в создании и прославлении Нового Узбекистана, эти достижения признаются международным сообществом, главное – меняется сознание, мировоззрение соотечественников, они в повседневной жизни ощущают результаты реформ.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы об усилении активности членов нижних звеньев партии в обеспечении исполнения постановления Президента Республики Узбекистан “О подготовке и проведении на высоком уровне 31-летия государственной независимости Республики Узбекистан» и намечен план мероприятий.