Бирдамлик ва хайрихоҳликнинг амалдаги ифодаси
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясининг Тошкент вилоятидаги ҳудудий ва маҳаллий кенгашлари ҳам сайловолди тадбирларни амалга оширишга улкан масъулиятни ҳис этган ҳолда ёндашмоқда.
Хусусан, партиядан сайланган 221 нафар маҳаллий кенгашлар депутатлари  ҳамда 1014 та БПТдаги аъзоларимиз сайловчилар имзосини тўплаш ишларини юқори савияда ташкиллаштиришга якдиллик ва катта шижоат билан киришган.
Аҳамиятлиси, сайловолди тадбирларида, шунингдек, ташвиқот юритиш ва имзо тўплаш қонун билан тақиқланмаган бошқа жойларда амалга оширилаётган жараёнларда ёшу қари бирдек хайрихоҳлик, ташаббускорлик билан кўтаринки руҳда иштирок этмоқда.
Имзо йиғиш билан боғлиқ барча тадбирлар қонунчиликда белгиланган меъёрларга қатъий риоя этилган ҳолда, Марказий сайлов комиссияси томонидан белгиланган ва партия Сиёсий Кенгаши томонидан тасдиқланган иш режага мувофиқ ўтказиляпти.

Практическое отображение единства и единомыслия
Региональные и местные кенгаши Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана в Ташкентской области с большой ответственностью относятся к проведению предвыборных мероприятий.
Избранные от партии 221 депутат местных кенгашей и члены 1014 ППО организованно приступили к проведению сбора подписей.
В сборе подписей, проводимых в незапрещенных законом местах, с большой инициативностью принимают участие представители всех возрастов.
Сбор подписей проводится при соблюдении намеченных законодательством норм и планов работы, намеченных Центральной избирательной комиссией и утвержденной Политическим Советом партии.