Хабарингиз бор, шу кунларда Ўзбекистон Либерал-демократик партияси сайловолди муҳим тадбирлардан бири ҳудудий конференцияларини ўтказмоқда.
Партия конференциялари иштирокчилари, авваламбор, электорат вакиллари ва бошланғич партия ташкилотлари раҳбарлари партия XI Съездига делегатларни сайлаш масалаларини қизғин муҳокама этмоқда.
Ана шундай тадбирлардан бири – Бухоро вилояти Когон тумани Тараққиёт маҳалласида бўлиб ўтди. O‘zLiDeP туман кенгашининг конференциясида партия масъуллари, маҳаллий кенгаш депутатлари, делегатлар, ҳамкор ташкилот вакиллари иштирок этди.
Унда  мамлакатимизда жорий йилнинг 9 июлида ўтказиладиган Президент сайловига тайёргарлик доирасида партия туман кенгаши масъуллари ва жойлардаги  фаоллар томонидан амалга оширилиши зарур бўлган биринчи галдаги вазифалар белгилаб олинди. Жумладан, тарғибот-ташвиқот ишлари доирасида амалга оширилиши лозим бўлган Президентликка номзодни қўллаб-қувватлашга қаратилган имзо тўплаш жараёни ўз вақтида ва талабга мувофиқ даражада ўтказилиши зарурлиги таъкидланди.
O‘zLiDeP туман кенгаши раиси О. Ачилдиева, аппарат раҳбари Ш. Бўронов, маҳаллий кенгаш депутати М. Шарипова, партия фаоли, меҳнат фахрийси Ж. Қўшшаев, БПТ етакчиси Ж. Қучиев ва бошқалар жорий йилнинг Ватанимиз ва халқимиз ҳаётида муҳим сиёсий воқеаларга бой бўлаётгани, Президент сайлови жаҳон ҳамжамияти алоҳида аҳамият қаратадиган навбатдаги муҳим сиёсий тадбир сифатида тарихимизга ёрқин саҳифа бўлиб муҳрланишини таъкидлашди. Юртдошларимиз ана шу ҳаётий ҳақиқатни англаб етган ҳолда ўз фаровонликлари, фарзандлари бахт-саодати учун муносиб номзодга овоз бериш билан ўз келажакларини белгилашларини қайд этишди.
– Бугунги конференциянинг алоҳида жиҳати шундаки, биз муҳим сиёсий жараён олдидан бажарилиши лозим бўлган бир қатор вазифаларни белгилаб олиш билан бирга, янгича тизимда ишлашга келишиб олдик,  – дейди кенгаш раиси Олия Очилдиева. – Зеро жуда маъсулиятли жараён арафасида  турибмиз.  Унга пухта тайёрланиш, юқори савияда ташкил этиш ва ўтказишда партия фаоллари ҳамда маҳаллий кенгаш депутатлари билан ҳамкорликда партиянинг муносиб иштирокини таъминлашимиз зарурдир.
Йиғилишда муҳокама этилган масалалар бўйича тегишли қарор қабул қилиниб, партия вилоят ташкилотининг конференциясига делегатлар сайланди.

Избраны делегаты на областную конференцию
В эти дни Либерально-демократическая партия Узбекистана проводит значимые предвыборные мероприятия – региональные конференции.
Участники партийных конференций – представители электората и руководители первичных партийных организаций активно обсуждают вопросы избрания делегатов на XI Съезд партии.
Одно из таких мероприятий состоялось в махалле Тараккиёт Каганского района Бухарской области. В конференции районного кенгаша УзЛиДеП приняли участие ответственные лица партии, депутаты местного Кенгаша народных депутатов, делегаты, представители организаций-партнеров.
На конференции были определены первоочередные задачи, стоящие перед партийной организацией, в рамках подготовки к предстоящим 9 июля выборам Президента сраны. В частности, отмечалась необходимость своевременного и в соответствии с требованиями действующего законодательства проведения сбора подписей в поддержку кандидата в Президенты.
Председатель районного кенгаша УзЛиДеП О.Очилдиева, руководитель аппарата Ш.Буронов, депутат местного Кенгаша народных депутатов М.Шарипова, активист партии, ветеран труда Ж.Кушшаев, лидер ППО Ж.Кучиев и другие отметили, что нынешний год был насыщен важными для страны и народа политическими событиями, а выборы Президента останутся в истории светлой страницей как очередное политическое событие, на которое мировое сообщество обратит пристальное внимание. Понимая эту жизненную истину, и проголосовав за достойную кандидатуру во имя своего благополучия и счастья своих детей, наши соотечественники определят свое будущее.
– «Особенность нынешней конференции заключается в том, что мы, предварительно определив задачи, которые необходимо выполнить перед важным политическим процессом, перешли на новую систему работы», – сказала председатель кенгаша Олия Очилдиева. – «Мы стоим накануне ответственного процесса. При сотрудничестве с активистами партии и депутатами местных кенгашей необходимо серьезно подготовиться к проведению этого процесса на высоком уровне и обеспечить достойное участие партии в выборах».
По рассмотренным на мероприятии вопросам были приняты соответствующие решения, избраны делегаты на конференцию областной партийной организации.