Андижонда O‘zLiDeP Пахтаобод туман кенгашининг навбатдаги конференцияси бўлиб ўтди.
Йиғилишда партия вилоят кенгаши ходимлари, депутатлар, бошланғич партия ташкилотларининг умумий йиғилишларида сайланган делегатлар ва ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Айни пайтда Пахтаобод туман кенгаши таркибида 59 та бошланғич партия ташкилотлари фаолият олиб боради. Улар ўз сафига 6 602 нафар аъзони бирлаштирган.
Йиғилишда 2023 йилнинг 9 июль куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови жараёнида партия ташкилотларининг тўлақонли ва самарали иштирокини таъминлаш масаласи кенг муҳокама қилинди. Эл-юрт тақдири, мамлакатнинг эртанги кунини белгилаб берадиган муҳим сиёсий жараёнда амалга ошириладиган тарғибот тадбирларида жойлардаги бошланғич ташкилотларда жипслашган ҳар бир аъзонинг ўз муносиб ҳиссаси бўлиши лозимли қайд этилди. Сайловда муносиб иштирок этиш ва тарғибот-ташвиқот ишларини юқори даражада ташкиллаштиришнинг амалий механизмлари ишлаб чиқилди.
Шу куни O‘zLiDeP Пахтаобод тумани кенгашининг навбатдаги конференцияси партия вилоят конференциясида иштирок этадиган делегатларнинг номзодларини ҳам тегишли тартибда ўрганиб чиқиб, атрофлича муҳокамадан ўтказди.  Иштирокчилар энг муносиб 2 нафар номзодни навбатдаги конференцияга делегат этиб сайлашди.

В Пахтаабаде избраны делегаты из числа активистов партии
В составе Пахтаабадского районного кенгаша действуют 59 первичных партийных организаций. Их рядах объединяют 6 602 членов.
На конференции обсуждался вопрос эффективного участия партийных организаций в предстоящих 9 июля этого года выборах Президента Республики Узбекистан. Отмечалось, что в пропагандистских мероприятиях этого важного политического процесса, который определит судьбу и завтрашний день страны и народа, каждый член первичной организации партии должен внести свой достойный вклад. На мероприятии разработаны практические механизмы организации высокого уровня пропагандистской работы и достойного участия в выборах.
В этот день также состоялось изучение в установленном порядке и подробное обсуждение кандидатов на областную конференцию. Участники избрали делегатами на очередную конференцию самых достойных 2 кандидатов.