O‘zLiDeP “Nanyаng Red cotton Angel Tekstile” қўшма корхонаси муаммосини ҳал қилди
“Nanyаng Red cotton Angel Tekstile” Избоскан туманининг салоҳияти баланд қўшма корхоналаридан бири. Мазкур Хитой-Ўзбекистон қўшма корхонаси фаолиятини кенгайтириш мақсадида 21,984,21 квадрат метр ер майдонини 3.5 миллион доллар инвестиция киритиш шарти билан олган эди. Бироқ ушбу масаланинг ечими қонуний тарафда қолган, яъни туман мажбурий ижро бюроси томонидан қўшма корхона тасарруфига меъёрий ҳужжатлар асосида ўтказиб берилиши қолган, холос. Мутасадди идоранинг лоқайдлиги, ишни орқага суриб келаётгани ижрочи директорнинг O‘zLiDeP Избоскан туман Кенгашига мурожаат қилишига сабаб бўлди.
– Яхшиям, партия билан доимий ҳамнафасмиз, – дейди қўшма корхона ижрочи директори Зафаржон Комилов. – Айни муаммога ечим излаётган вақтимиз корхонамиз қошидаги бошланғич партия ташкилотида тадбир бўлиб ўтди. Мурожаатимиз ўртага ташлангач, муаммойимиз партия Избоскан туман Кенгаши кўмаги билан қонуний ҳал қилинди. Эндиликда фаолиятимизни янада кенгайтириб, қўшимча 300 ишчи ўрни яратамиз.

УзЛиДеП решил проблему СП “Nanyаng Red cotton Angel Tekstile”
Совместное предприятие “Nanyаng Red cotton Angel Tekstile” является одним из крупных предприятий в Избосканском районе. В целях расширения деятельности данного узбекско-китайского совместного предприятия земельная площадь в 21,984,21 квадратных метра была получена с условием вложения инвестиций в объеме 3.5 миллиона долларов. Однако решение этого вопроса оставалось незавершенным, то есть районному бюро принудительного исполнения надо было перевести ее на основе нормативных актов в введение совместного предприятия. Инертность ответственного ведомства, медлительность в принятии соответствующих мер стали причиной обращения исполнительного директора СП в Избосканский районный Совет УзЛиДеП.
– Хорошо, что у нас налажено взаимодействие с партией, – сказал исполнительный директор СП Зафаржон Комилов. – В то время, когда мы искали пути решения проблемы, в первичной партийной организации при нашем предприятии состоялось мероприятие. Мы изложили свое обращение, и наша проблема была законно решена при содействии Избосканского районного Совета партии. Теперь мы еще более расширим свою деятельность, создадим дополнительно 300 рабочих мест.