O‘zLiDePнинг 30 яшар ёш тадбиркори 50 кишини ишли қилди
O‘zLiDePнинг фаол, ёш тадбиркорларидан бири Ангор туманидаги “Иннавацион Юксалиш ДСЖ” МЧЖ раҳбари Дилмурод Сатторов бугун 50 нафар кишини иш билан таъминлаган. У бир эмас учта йўналишда тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйган.
Ишчи гуруҳ вакиллари Дилмурод Сатторовнинг тадбиркорлик фаолияти билан ҳам яқиндан танишишди.
Дастлаб, гуруҳ аъзолари тадбиркор томонидан ташкил этилган “Small Harwart” номли хусусий нодавлат мактабгача таълим муассасаси фаолияти билан яқиндан танишишди. 100 ўринли таълим муассасасида 70 нафар тарбияланувчи “Илк қадам” дастури асосида таълим-тарбия олишмоқда. Масканда яратилган шароитлар эса жаҳон стандартларига мос равишда бўлиб, бундан ота-оналар ҳам хурсанд.
Шундан сўнг тадбиркор томонидан ташкил этилган хусусий “Ёшлар меҳнат гузари”ни кўздан кечиришди.
— Ёшлар учун яратилаётган имкониятлардан унумли фойдаланган ҳолда тижорат банкидан 500 миллион сўм кредит олиб, “Ёшлар меҳнат гузари”ни ташкил қилдим, — дейди Дилмурод Сатторов. — Унда шу ерлик аҳоли учун тикувчилик, гўзаллик салони ҳамда диагностика марказини ишга туширдим.  Бундан ташқари, яна бир йирик лойиҳага қўл урдим. Яъни «Наханг пайпоқлари» ва «Ям-ям лапша» маҳсулотлари ишлаб чиқарадиган йирик корхона ташкил қилдим. Ушбу лойиҳага 3,5 миллиард сўмга яқин маблағ сарфланди ва ҳозирда маҳсулотларимиз харидоргир.

Активист УзЛиДеП обеспечил работой 50 человек
Активист УзЛиДеП, молодой предприниматель, руководитель действующего в Ангорском районе ООО  “Иннавацион Юксалиш ДСЖ”  Дилмурод Сатторов  обеспечил работой  50 человек.  Д.Сатторов осуществляет  предпринимательскую деятельность в трех направлениях.
Представители рабочей группы ознакомились с работой Дилмурода Сатторова.
Сначала члены группы ознакомились  с деятельностью образованного предпринимателем частного дошкольного образовательного учреждения  “Small Harwart”. В 100-местном учреждении 70 воспитанников  занимаются по программе  «Первый шаг». Созданные в учреждении условия соответствуют  мировым стандартам.
Затем  члены группы  посетили образованный предпринимателем частный «Гузар трудовой молодежи».
— «Гузар трудовой молодежи» образован благодаря создаваемым молодежи возможностям и кредиту коммерческого банка в размере 500 миллионов сумов, - говорит  Дилмурод Сатторов. — Тогда же для местного населения открыли  швейный цех, салон красоты,  диагностический центр.  Вместе с тем, приступил к реализации  еще одного крупного проекта. Так были образованы производственные предприятия  «Наханг пайпоклари» и «Ям-ям лапша».  На этот проект затрачено  3,5 миллиарда сумов, продукция пользуется спросом.
В ходе встречи члены партии провели пропагандистскую работу, запланировали в дальнейшем образовать  ППО на предприятии.