O‘zLiDePнинг 30 яшар ёш тадбиркори 50 кишини ишли қилди
O‘zLiDePнинг фаол, ёш тадбиркорларидан бири Ангор туманидаги “Иннавацион Юксалиш ДСЖ” МЧЖ раҳбари Дилмурод Сатторов бугун 50 нафар кишини иш билан таъминлаган. У бир эмас учта йўналишда тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйган.
Ишчи гуруҳ вакиллари Дилмурод Сатторовнинг тадбиркорлик фаолияти билан ҳам яқиндан танишишди.
Дастлаб, гуруҳ аъзолари тадбиркор томонидан ташкил этилган “Small Harwart” номли хусусий нодавлат мактабгача таълим муассасаси фаолияти билан яқиндан танишишди. 100 ўринли таълим муассасасида 70 нафар тарбияланувчи “Илк қадам” дастури асосида таълим-тарбия олишмоқда. Масканда яратилган шароитлар эса жаҳон стандартларига мос равишда бўлиб, бундан ота-оналар ҳам хурсанд.
Шундан сўнг тадбиркор томонидан ташкил этилган хусусий “Ёшлар меҳнат гузари”ни кўздан кечиришди.
— Ёшлар учун яратилаётган имкониятлардан унумли фойдаланган ҳолда тижорат банкидан 500 миллион сўм кредит олиб, “Ёшлар меҳнат гузари”ни ташкил қилдим, — дейди Дилмурод Сатторов. — Унда шу ерлик аҳоли учун тикувчилик, гўзаллик салони ҳамда диагностика марказини ишга туширдим.  Бундан ташқари, яна бир йирик лойиҳага қўл урдим. Яъни «Наханг пайпоқлари» ва «Ям-ям лапша» маҳсулотлари ишлаб чиқарадиган йирик корхона ташкил қилдим. Ушбу лойиҳага 3,5 миллиард сўмга яқин маблағ сарфланди ва ҳозирда маҳсулотларимиз харидоргир.

UzLiDeP activist ensured employment of 50 people
UzLiDeP activist, a young entrepreneur, the head of LLC Dilmurod Sattorov, operating in Angor district, has ensured employment of 50 people. D.Sattorov carries out business activities in three directions.
Representatives of the working group got acquainted with activities of Dilmurod Sattorov.
At first, members of the group got acquainted with activities of Small Harwart, a private preschool education institution founded by an entrepreneur. In a 100-place institution, 70 children are engaged in the “First Step” program. The conditions created in the institution comply with international standards.
Then members of the group visited the private “Guzar of Working Youth”, organized by an entrepreneur.
— The “Guzar of Working Youth” was formed thanks to the opportunities created by young people and the loan of a commercial bank in the amount of 500 million soums, — says Dilmurod Sattorov. — At the same time, a sewing workshop, a beauty salon, and a diagnostic center were opened for the local population. At the same time, I started the implementation of another major project. Thus, the production enterprises “Nahang Paypoqlari” and “Yam-Yam lapsha” were formed. 3.5 billion soums were spent on this project, products are in demand.
At the meeting, the party members carried out outreach work, planned to form a PPO at the enterprise in the future.