O’zLiDeP депутати Акмал Асадов Самарқанд шаҳридаги 5 та оилага кўмак берди
Коронавирус падемиясининг мамлакатимизда тарқалишини олдини олиш чора-тадбирлари доирасида эълон қилинган карантин даврида, тадбиркорлар томонидан кам таъминланган, ногиронлиги бор, боқувчисини йўқотган оилаларга ҳомийлик ёрдамини кўрсатиш бўйича бир қатор ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Халқ депутатлари Самарқанд шаҳар Кенгаши депутати, тадбиркор,“Ҳикматилла” МЧЖ раҳбари Акмал Асадов ташаббуси билан муборак Рамазон ойи арафасида, Самарқанд шаҳридаги истиқомат қилувчи 5 та оилага ёрдам берди.
Жумладан, депутат томонидан 5 та оиланинг ҳар бирига озиқ маҳсулотлари хайрия қилди. Маҳсулотларни карантин қоидаларига амал қилинган ҳолда тарқатилди.
- Акмалжон Баҳодировични биз яхши биламиз.Маҳалламизда ўтказиладиган тадбирларда, кам таъминланган оилаларга кўмаклашишда ҳар доим хомийлик ёрдамларини аямайди. Биз маҳалламиз номидан тадбиркорга миннатдорчилик билдирамиз, - деди "Илмобод" МФЙ раисининг ўринбосари Нодира Ҳалимова.

UzLiDeP deputy Akmal Asadov assists 5 families in the city of Samarkand
During the quarantine period announced due to the coronavirus pandemic, entrepreneurs provide charitable assistance to low-income and disabled families.
At the initiative of the deputy of Samarkand city council of people’s deputies, an entrepreneur, the head of Hikmatilla LLC Akmal Asadov, on the eve of the holy month of Ramadan, assistance was provided to 5 families living in the city of Samarkand.
The deputy provided each of the 5 families with food products that were distributed subject to quarantine rules.
– We know Akmaljon Bakhodirovich well. He always assists low-income families in carrying out activities in the makhalla. On behalf of all residents of the makhalla, we express gratitude to him, – said Nodira Khalimova, Deputy Chairman of Ilmobod CAM.