O’zLiDeP депутати Акмал Асадов Самарқанд шаҳридаги 5 та оилага кўмак берди
Коронавирус падемиясининг мамлакатимизда тарқалишини олдини олиш чора-тадбирлари доирасида эълон қилинган карантин даврида, тадбиркорлар томонидан кам таъминланган, ногиронлиги бор, боқувчисини йўқотган оилаларга ҳомийлик ёрдамини кўрсатиш бўйича бир қатор ташаббуслар илгари сурилмоқда.
Халқ депутатлари Самарқанд шаҳар Кенгаши депутати, тадбиркор,“Ҳикматилла” МЧЖ раҳбари Акмал Асадов ташаббуси билан муборак Рамазон ойи арафасида, Самарқанд шаҳридаги истиқомат қилувчи 5 та оилага ёрдам берди.
Жумладан, депутат томонидан 5 та оиланинг ҳар бирига озиқ маҳсулотлари хайрия қилди. Маҳсулотларни карантин қоидаларига амал қилинган ҳолда тарқатилди.
- Акмалжон Баҳодировични биз яхши биламиз.Маҳалламизда ўтказиладиган тадбирларда, кам таъминланган оилаларга кўмаклашишда ҳар доим хомийлик ёрдамларини аямайди. Биз маҳалламиз номидан тадбиркорга миннатдорчилик билдирамиз, - деди "Илмобод" МФЙ раисининг ўринбосари Нодира Ҳалимова.

Депутат УзЛиДеП Акмал Асадов оказал помощь 5 семьям, проживающим в городе Самарканде
В период карантина, объявленного в связи с пандемией коронавируса, предприниматели оказывают благотворительную помощь малообеспеченным, потерявшим кормильца,  имеющим инвалидов семьям.
По инициативе депутата Самаркандского городского кенгаша народных депутатов, предпринимателя, руководителя ООО “Хикматилла”  Акмала Асадова накануне священного месяца Рамазан  оказана помощь 5 семьям, проживающим в городе Самарканде.
Депутат предоставил каждой из 5 семей  продовольственные продукты, которые были распределены при соблюдении карантинных правил.
- Мы хорошо знаем Акмалжона Баходировича. Он всегда оказывает помощь малообеспеченным семьям, в проведении мероприятий в махалле. От имени всех жителей махалли  выражаем ему благодарность, - сказала заместитель председателя СГМ  "Илмобод"  Нодира Халимова.