Бугунги синовли кунларда юртдошларимиз якдил бўлиб, меҳр-мурувват ҳамда саховат кўрсатиш каби эзгу ишларга ҳисса қўшмоқда. Давлатимиз раҳбарининг ташаббуси билан “Саховат ва кўмак” ҳаракати доирасида кўплаб эҳтиёжманд оилаларга моддий ва маънавий ёрдам кўрсатилмоқда. Албатта, бу борада тадбиркорлар бир қатор ташаббус билан чиқмоқда.
O'zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши раиси, Сенатор, “Bek Cluster” МЧЖ қўшма корхонаси раҳбари Улуғбек Сотиболдиев ҳам Сирдарё вилоятининг Мирзаобод ва Ховос туманларида аҳолининг эҳтиёжманд қатлами турмуш даражасини яхшилаш мақсадида 2000 та оилага кўмак бериш ташаббусини билдирди. Бу ҳақда юқори палата ахборот хизмати хабар қилди.
Даставвал, Мирзаобод ва Ховос туман ҳокимликлари хамда туман Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлимлари билан ҳамкорликда ҳар бир тумандан 1000 тадан эҳтиёжманд оила аниқланиб, манзилли рўйхати шакллантирилади. Сўнгра 3 ой мобайнида ушбу икки тумандаги жами 2000 та хонадонга озиқ-овқат маҳсулотлари етказиб турилади.
Дарҳақиқат, бу каби эзгу амаллар бугунги синовли кунларда “Саховат ва кўмак” умумхалқ ҳаракати доирасида бирлашганининг амалий ифодасидир, десак муболаға бўлмайди.
Қутлимуратов Рустам2020-04-26 16:49:27
Менимча номинал кўринишдаги ёрдамдан кўра бошқа давлатлар амалга ошираётоанидек пул кўринишида тарқатиш фойдалироқ.Биринчидан турли хил кўринишдаги коррупцион схемаларнинг олди олинади(ҳар ким таниш билиш орқали ўз сифатсиз маҳсулотини тиқиштириш ва унинг нархи сунъий ошириб кўрсатилиши олди олинади,миқдорининг бўрттирилишига йўл қўйилмайди, килодан урилмайди),иккинчидан аҳоли ўзига, уйига энг зарур маҳсулотни олиш имконияти яратилади,учинчидан пластик карталарига туширилса масофадан туриб бажарилиши мумкин ва изини текширганда уни аниқлаш осон бўлади, гарчи бу ҳайрия бўлса ҳам.

Помощь нуждающимся семьям
В эти дни испытаний соотечественники сплотились и каждый по возможности стремиться  заняться благотворительностью. В рамках  начатого по инициативе  главы государства движения «Доброта и поддержка» многим нуждающимся семьям предоставляется материальная и моральная помощь. Инициаторами в этой работе выступают предприниматели.
Председатель Сырдарьинского областного кенгаша  УзЛиДеП, Сенатор,  руководитель совместного предприятия ООО “Bek Cluster” Улугбек  Сотиболдиев в целях повышения уровня жизни  нуждающихся слоев населения Мирзаабадского и Хавастского районов Сырдарьинской области  выступил с инициативой оказания помощи  2000 семей.  Об этом сообщили в пресс-службе  верхней палаты.
Совместно с хокимиятами  Мирзаабадского, Хавастского районов и отделами  по поддержке махалли и семьи  в каждом районе были выявлены по 1000 нуждающихся семей и составлен адресный список.  Затем в течение 3 месяцев  2000 семей в этих двух районах обеспечивали продовольственной продукцией.
Действительно, не будет ошибкой сказать, проводимая в эти дни благотворительная работа  является ярким отображением сплочения людей  в рамках общенародного движения “Доброта и поддержка”.