Қарши шаҳридаги “Тозалик маликаси”да партия бошланғич ташкилоти иш бошлади
Матлубахон ёшлигидан саранжом-саришталикни хуш кўради. Озодалик бор жойда барака бўлади. 2010 йилда у асос солган Қарши шаҳридаги  “Гунгон” маҳалласидап жойлашган “Тозалик маликаси” МЧЖ фаолияти ҳам айнан тозаликка, орасталикка йўналтирилган. Яъни корхона цехларида 10 хилдаги маҳсулот – хўжалик совуни, идиш-товоқ ювишга мўлжалланган гил, кир ювиш содаси, антисиптик маҳсулотлар тайёрланмоқда.  Тадбиркор Матлубахон Ўтаганова раҳбарлигидаги мазкур корхонада “Гунгон” маҳалласида яшовчи 15 нафар йигит-қиз доимий иш билан банд этилган.
Касбига меҳр қўйган, аҳил ва ҳамжиҳат жамоада қут-баракат бўлади,  дейишади. Матлубахон ана шу аҳиллик ва ҳамжиҳатликни янада мустаҳкамлаш, ишчи-ходимларни бир мақсад йўлида бирлаштиришга аҳд қилди. Жамоада биринчилардан бўлиб, ўзи O'zLiDeP аъзолига қабул қилинди. Яна 6 нафар ходим ҳам мақсадлари муштарак, ғоялари эзгу бўлган бу партия сафига киришди. Шу тариқа мўъжазгина жамоада янги бошланғич партия ташкилоти вужудга келди.
- Пандемия шароитида аҳолига зарур гигиеник маҳсулотлар таклиф қилаётган бу тадбиркорлик субъектида башланғич партия ташкилоти очилгани бизни жуда қувонтирди, - дейди O'zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгаши раиси Сирожиддин Одилов. – Зотан, тадбиркорларимизнинг ягона мақсад йўлида бирлашиши нафақат уларнинг бизнеси истиқболини белгилашда балки юрт келажагига дахлдор бўлган салоҳиятли кадрлар захирасини яратишда ҳам муҳим аҳамият  касб этади.

PPO began to operate in Tozalik Malikasi in the city of Karshi
From a young age, Matlubakhon loved cleanliness and accuracy. The activities of the company that she founded in 2010 in the LLC on the territory of Gungon makhalla in Karshi city are aimed at maintaining cleanliness and order. Almost 10 types of products are produced in the workshops of the enterprise. These are household products, dishwashing detergents, soda for washing clothes, and antiseptic products. 15 residents of Gungon makhalla are constantly engaged in work at Matlubakhon Utaganova enterprise.
They say that love for profession and a friendly team is the key to success. Matlubakhon strives to maintain harmony and cohesion in the team, to direct employees to a single goal. She was the first to join the ranks of UzLiDeP. Following her, another 6 workers joined the party. So the PPO was formed in a small team.
– It is gratifying that a primary party organization has been formed in this small team that offers hygiene products to the population during the pandemic, – said the Chairman of Kashkadarya regional council of UzLiDeP Sirojiddin Odilov. – Uniting entrepreneurs on the way to a common goal plays an important role not only in determining the prospects for business, but also in forming a reserve of personnel with high potential, which is necessary for the future of the country.