Қувасойлик фуқаролар иш билан таъминланмоқда
Коронавирус пандемияси туфайли карантин шароитида даромад манбаидан узилиб, вақтинча ишсиз қолган фуқароларни қўллаб-қувватлаш, бандлигини таъминлаш, камбағалликни бартараф этиш, аҳолини қийнаётган энг асосий муаммоларни ҳал этиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Бу борадаги ишларни амалга оширишда OʼzLiDePдан сайланган депутатлар, партия фаоллари ҳам алоҳида ўрнак кўрсатмоқда.
Халқ депутатлари Қувасой шаҳар Кенгашидаги OʼzLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Аъзамжон Қосимов, Бахтиёр Усмонов, Азизбек Қосимовлар ҳам ўзи сайланган ҳудуддаги аҳолининг ишсизлик масаласини ўрганиб чиқиб, хайрли ишга қўл урдилар.
Лашкар сайлов округи депутати Аъзамжон Қосимов ташаббуси билан шаҳар ҳудудидаги ишсиз қолган 20 нафар фуқаролар «Файзли мунис мебеллар» масъулияти чекланган жамиятига иш жойланди.
М.Улуғбек сайлов округи депутати Бахтиёр Усмонов ҳам “HAMKOR GROUP” масъулияти чекланган жамиятига 12 нафар Х.Олимжон ва М.Улуғбек маҳаллалари ҳудудидаги ёшларни иш билан таъминлади. Бундан ташқари, 25 нафар найманлик ёшларга 20 сотихдан ер ажратиб берилишида ташаббус кўрсатди.
А.Навоий сайлов округи депутати Азизбек Қосимов ташаббуси билан ҳудуддаги 10 нафар ёшлар «Водий агро ворд» масъулияти чекланган жамиятида ишли бўлишди.
Партия фаоли, Кенгаш аъзоси Турсунали Ҳомидов ҳам ташаббуси билан чиқиб, ўзи раҳбарлик қилаётган «Заман булдинг» масъулияти чекланган жамиятига 20 нафар ишларни ишга қабул қилди.
Бундай хайрли ишлар партия депутатлари ва электорати бўлган тадбиркор ва фермерлар томонидан давом этмоқда.

Трудоустройство жителей Кувасая
Уделяется особое внимание решению таких вопросов, как  поддержка граждан,  оставшихся без работы и утративших источники дохода в период пандемии коронавируса,  обеспечение их занятости, устранение бедности, решение проблем населения.
В проведении работы такого направления активное участие принимают  избранные от УзЛиДеП депутаты и активисты партии.
Члены Депутатской группы УзЛиДеП в Кувасайском городском кенгаше народных депутатов Аъзамжон Косимов, Бахтиёр Усмонов, Азизбек Косимов изучают и решают проблемы безработицы  населения территории, от которой они избраны.
По инициативе депутата избирательного округа «Лашкар»  Аъзамжона Косимова  оставшиеся без работы 20 жителей города  устроены на работу в ООО «Файзли мунис мебеллар».
Депутат избирательного округа «М.Улугбек»  Бахтиёр Усмонов  устроил  проживающих в махаллях Х.Олимжон и М.Улугбек 12 молодых граждан на работу  в ООО “HAMKOR GROUP”.  Выступил с инициативой о выделении по 20 соток площадей для 25 жителей Найман.
По инициативе депутата Навоийского избирательного округа  Азизбека Косимова 10 молодых людей начали работать в ООО  «Водий агро ворд».
С инициативой выступил и активист партии, член кенгаша  Турсунали Хомидов. По его предложению 20 человек приступили к  работе  в руководимом им  ООО  «Заман булдинг».