Депутат кўмаги: Қарши шаҳрида “Аёллар дафтари”даги 11 нафар хотин-қиз тадбиркорликни бошламоқчи
Қарши шаҳридаги “Чақар”, “Қарлиқхона” ва “Чармгар” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида яшовчи 11 нафар “Аёллар дафтари”да қайд этилган хотин-қизга Қарши шаҳар Кенгаши депутатлари кўмагида тикув машиналари ҳамда мини-печ ҳадя қилинди.
“Қарлиқхона” МФЙ да яшавчи Нафиса Авазова тикув машинаси ёрдамида тадбиркорликни бошлаш истагини билдирган бўлса, “Чармгар” МФЙда истиқомат қилувчи Сайёра Ҳасанова унга берилган мини-печ орқали турли ширинликлар тайёрлаб, бозорга чиқаришини билдирди.  11 нафар аёлнинг ҳар бири берилган бу имкониятдан фойдаланиб, оиласи даромадини оширишга ва келгусида “Аёллар дафтари”дан чиқиб кетишга интилишини айтишди.
-Кўмакка муҳтож бу аёлларни келгуси фаолиятини мунтазам кузатиб борамиз,- дейди  O’zLiDeP Қарши шаҳар Кенгаши депутати Арзиқул Шеров.- Чунки тадбиркорликни бошлаши ва ички бозорда ўз ўрни ҳамда нуфузига эга бўлиши учун уларга нафақат молиявий балки ҳуқуқий маслаҳатлар бериб борамиз.

11 внесенным в «Женскую тетрадь» жительницам махаллей “Чакар”, “Карликхона” и “Чармгар” города Карши при содействии депутатов Каршинского городского кенгаша выделили швейные машинки и мини-печи.
Жительница СГМ “Карликхона” Нафиса Авазова решила заниматься швейным предпринимательством, жительница СГМ “Чармгар” Сайёра Хасанова – при помощи мини-печи выпекать кондитерские изделия и реализовывать на рынке. Все 11 женщин сказали о своих намерениях использовать предоставленные возможности для увеличения доходов своих семей и выйти из списка в «Женской тетради».
-В дальнейшем мы будем наблюдать деятельность этих женщин, - сказал депутат Каршинского городского кенгаша УзЛиДеП Арзикул Шеров.- Потому что для начала предпринимательства и занятия места на внутреннем рынке им требуется не только финансовая, но и правовая помощь.