Депутат кўмаги: Қарши шаҳрида “Аёллар дафтари”даги 11 нафар хотин-қиз тадбиркорликни бошламоқчи
Қарши шаҳридаги “Чақар”, “Қарлиқхона” ва “Чармгар” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида яшовчи 11 нафар “Аёллар дафтари”да қайд этилган хотин-қизга Қарши шаҳар Кенгаши депутатлари кўмагида тикув машиналари ҳамда мини-печ ҳадя қилинди.
“Қарлиқхона” МФЙ да яшавчи Нафиса Авазова тикув машинаси ёрдамида тадбиркорликни бошлаш истагини билдирган бўлса, “Чармгар” МФЙда истиқомат қилувчи Сайёра Ҳасанова унга берилган мини-печ орқали турли ширинликлар тайёрлаб, бозорга чиқаришини билдирди.  11 нафар аёлнинг ҳар бири берилган бу имкониятдан фойдаланиб, оиласи даромадини оширишга ва келгусида “Аёллар дафтари”дан чиқиб кетишга интилишини айтишди.
-Кўмакка муҳтож бу аёлларни келгуси фаолиятини мунтазам кузатиб борамиз,- дейди  O’zLiDeP Қарши шаҳар Кенгаши депутати Арзиқул Шеров.- Чунки тадбиркорликни бошлаши ва ички бозорда ўз ўрни ҳамда нуфузига эга бўлиши учун уларга нафақат молиявий балки ҳуқуқий маслаҳатлар бериб борамиз.

Sewing machines and mini-ovens were allocated to 11 residents of “Chakar”, “Karlikhona” and “Charmgar” mahallas of the city of Karshi, who were included in the “Women’s Notebook”, with the assistance of deputies of Karshi city council.
A resident of “Karlikhona” CAM, Nafisa Avazova, decided to be engaged in sewing business, a resident of “Charmgar” CAM, Sayyora Khasanova, using a mini-oven to bake confectionery and sell it on the market. All 11 women announced their intentions to use the provided opportunities to increase the income of their families and to be removed from the list in the “Women’s Notebook”.
“In the future, we will observe the activities of these women”, said Arzikul Sherov, Deputy of Karshi city council of UzLiDeP. – Because to start entrepreneurship and take a place in the domestic market, they need not only financial, but also legal assistance.