Миришкорлик 100 нафар хотин-қиз иш билан таъминланди
Яқинда Миришкор туманидаги “Гулистон” МФЙ ҳудудида тикувчиликка ихтисослашган “Mirishkor tekstil group” МЧЖ ташкил этилиб, 100 нафар маҳаллий хотин-қиз иш билан банд этилди. Бу корхонада асосан турли кўринишдаги футболка, махсус кийим бош ва бошқа турдаги тайёр маҳсулотлар ишлаб чиқарилмоқда.
- Корхонамиз енгил конструкцияли йиғма бинода жойлашган бўлса-да, 100 та замонавий тикув машинаси ёрдамида 100 нафар хотин-қиз доимий иш ўрнига эга,- дейди “Mirishkor tekstil group” МЧЖ директори Шавкат Олтинбоев. – Биз Қозоғистон ва Тожикистондаги ҳамкорларимизга шартнома асосида болалар ва эркаклар футболкалари тикиб бераяпмиз. Буюртма бўйича 20 минг дона Қозоғистонга ва 5 минг дона Тожикистонга кийим-кечак жўнатиш бўйича иш олиб бораяпмиз. Тумандаги бандликка кўмаклашувчи марказ билан ҳамкорликда хотин-қизларни қисқа курсларда ўқувини ташкил этганмиз. Энг муҳими, Гулистон, Чопиқ ва Ҳайитобод қишлоқларидан келиб ишлаётган хотин-қизларнинг қўли келишиб қолган.
Корхонада O’zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгаши ташаббуси билан жойларда партиянинг дастурий мақсад вазифаларини  халқ оммаси орасида кенг тарғиб қилиш, партия сафларини кенгайтиришга бағишланган “O’zLiDeP амалий ишлар партияси” шиори остида давра суҳбати ўтказилди. Унда корхона ишчи-хизматчилари фаол иштирок этишди ва партияга хайрихоҳлигини билдиришди.

Трудоустроены 100 женщин Миришкорского района
Недавно на территории СГМ “Гулистон” Миришкорского района образовано ООО “Mirishkor tekstil group” и проживающие в махалле 100 женщин обеспечены работой. На предприятии производят футболки, специальную одежду и другие готовые изделия.
- Предприятие расположено в здании легкой конструкции, установлены 100 современных швейных машинок, 100 женщин обеспечены постоянной работой, - сказал директор ООО “Mirishkor tekstil group” Шавкат Олтинбоев. – На основе договора поставляем партнерам в Казахстане и Таджикистане детские и мужские футболки. Сейчас по заказу шьем 20 тысяч штук одежды для Казахстана и 5 тысяч штук – для Таджикистана. При сотрудничестве с районным центром содействия занятости организовали обучение женщин на краткосрочных курсах. Профессионально уже обучены и работающие у нас женщины из кишлаков Гулистон, Чопик и Хайитобод.
По инициативе Кашкадарьинского областного Кенгаша УзЛиДеП на предприятии под девизом « УзЛиДеП – партия практических дел» состоялась беседа, посвященная пропаганде на местах программных целей и задач партии, расширению рядов партии. Работники предприятия приняли активное участие в мероприятии и выразили поддержку партии.