Миришкорлик 100 нафар хотин-қиз иш билан таъминланди
Яқинда Миришкор туманидаги “Гулистон” МФЙ ҳудудида тикувчиликка ихтисослашган “Mirishkor tekstil group” МЧЖ ташкил этилиб, 100 нафар маҳаллий хотин-қиз иш билан банд этилди. Бу корхонада асосан турли кўринишдаги футболка, махсус кийим бош ва бошқа турдаги тайёр маҳсулотлар ишлаб чиқарилмоқда.
- Корхонамиз енгил конструкцияли йиғма бинода жойлашган бўлса-да, 100 та замонавий тикув машинаси ёрдамида 100 нафар хотин-қиз доимий иш ўрнига эга,- дейди “Mirishkor tekstil group” МЧЖ директори Шавкат Олтинбоев. – Биз Қозоғистон ва Тожикистондаги ҳамкорларимизга шартнома асосида болалар ва эркаклар футболкалари тикиб бераяпмиз. Буюртма бўйича 20 минг дона Қозоғистонга ва 5 минг дона Тожикистонга кийим-кечак жўнатиш бўйича иш олиб бораяпмиз. Тумандаги бандликка кўмаклашувчи марказ билан ҳамкорликда хотин-қизларни қисқа курсларда ўқувини ташкил этганмиз. Энг муҳими, Гулистон, Чопиқ ва Ҳайитобод қишлоқларидан келиб ишлаётган хотин-қизларнинг қўли келишиб қолган.
Корхонада O’zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгаши ташаббуси билан жойларда партиянинг дастурий мақсад вазифаларини  халқ оммаси орасида кенг тарғиб қилиш, партия сафларини кенгайтиришга бағишланган “O’zLiDeP амалий ишлар партияси” шиори остида давра суҳбати ўтказилди. Унда корхона ишчи-хизматчилари фаол иштирок этишди ва партияга хайрихоҳлигини билдиришди.

100 women of Mirishkor district are employed
Recently, on the territory of Guliston CAM of Mirishkor district, Mirishkor Tekstil Group LLC was established and 100 women living in the mahalla were employed. The enterprise produces T-shirts, special clothing and other finished products.
“The enterprise is located in a light construction building, 100 modern sewing machines are installed, 100 women are provided with permanent jobs”, said Shavkat Oltinboyev, Director of Mirishkor Tekstil Group LLC. – Based on a contract, we supply our partners in Kazakhstan and Tajikistan with children’s and men’s T-shirts. Now we sew on order 20 thousand pieces of clothing for Kazakhstan and 5 thousand pieces for Tajikistan. In cooperation with the district employment promotion center, we organized short-term training for women. Women from the villages of Guliston, Chopik and Hayitobod have already been trained professionally.
At the initiative of Kashkadarya regional Council of UzLiDeP, a conversation was held at the enterprise under the motto “UzLiDeP – a party of practical affairs”, dedicated to the promotion of the program goals and objectives of the party at places, and the expansion of the party’s ranks. The employees of the enterprise took an active part in the event and expressed their support to the party.