O’zLiDeP қуйи бўғинларида партиянинг сайловолди дастури лойиҳаси муҳокама қилинди
Жойларда O’zLiDePнинг сайловолди дастури лойиҳаси тадбиркорлар, фермерлар ва кенг аҳоли орасида муҳокама қилиниб, дастурнинг халқчил ва мукаммал бўлиши учун амалий таклифлар олинмоқда.
O’zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши ташаббуси билан Жомбой туманидаги “Жомбой дон маҳсулотлари” акциядорлик жамиятида дастур муҳокамасига бағишланган очиқ мулоқот ташкил этилди.
600 нафардан ортиқ ишчи ходимлар меҳнат қилиб келаётган ушбу корхонада O’zLiDePнинг бошланғич ташкилоти ташкил этилган бўлиб, 200 нафардан ортиқ партия аъзоларини бирлаштирган.
“Жомбой дон маҳсулотлари” акциядорлик жамияти Туркия технологияси асосида қайта жиҳозланган бўлиб, кунига 300 тонна ун маҳсулоти ишлаб чиқариш сиғимига эга. Жумладан 120 тонна ем ва 180 тонна сифатли ун ишлаб чиқарилиб, халқимиз дастурхонига етказиб берилмоқда.
Партия фаоллари сайловолди дастури лойиҳасига қатор таклифларни билдириб ўтишди. Айниқса, дастурнинг учинчи – “Эркин ва рақобатбардош иқтисодиёт” йўналиши иштирокчиларда катта қизиқиш уйғотди.
Хусусан, саноатга янги технологиялар жорий қилиш, ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш, импорт ўрнини босиш жараёнларини янада чуқурлаштириш, саноат корхоналарини модернизация қилиш, ускуналарни замонавийларига алмаштириш ҳамда шу асосда, қўшилган қиймат яратишнинг ягона занжирини ҳосил қилиш каби таклифлар билдирилди.
Тадбирда мазкур соҳани янада ривожлантириш, соҳага салоҳиятли кадрларни жалб этиш ва уларнинг доимий малакасини ошириб бориш ҳамда рақобатбардош импорт ўрнини босувчи маҳсулотлар ишлаб чиқариш, экспорт салоҳиятини ошириш юзасидан яна бир қатор амалий таклифлар берилди.

На местах среди предпринимателей, фермеров и населения обсуждается проект предвыборной программы кандидата в Президенты, вносятся предложения, для более полного  охвата ею всех аспектов жизнедеятельности государства и отражения интересов народа.
По инициативе Самаркандского областного Кенгаша УзЛиДеП обсуждение программы состоялось в АО “Жомбой дон махсулотлари” Джамбайского района.
На этом предприятии, где работают 600 человек, членами ППО является более 200 работников.
Акционерное общество “Жомбой дон махсулотлари” переоборудовано на основе турецкой технологии, ежедневная производственная мощность 300 тонн - 120 тонн комбикормов и 180 тонн качественной муки.
Активисты партии выдвинули ряд предложений для внесения в проект предвыборной программы. Особо активно обсуждался третий пункт проекта - “Свободная и конкурентоспособная экономика”.
Были выдвинуты предложения о внедрении в производство новых технологий, локализации производства, углублению процессов замещения импорта, модернизации промышленных предприятий, оборудования и на этой основе формирования цепочки добавленной стоимости.
Также были выдвинуты практические предложения по дальнейшему развитию экономики, вовлечению в сферу высококвалифицированных кадров и повышению их профессионализма, производству конкурентоспособной импортозамещающей продукции, повышению экспортного потенциала.