Yakkasaroyda 163 sanoat va xizmat ko‘rsatish loyihasining ishga tushishi natijasida 2277 ish o‘rni yaratildi
20.02.2018, 11:53
Kuni-kecha Xalq deputatlari Yakkasaroy tuman Kengashidagi O‘zLiDeP  deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda mutasaddi tashkilot vakillari va partiya faollari ishtirok etdi.
Tadbirda tumanda yangi ish o‘rinlarini tashkil etish va aholi bandligini ta’minlash borasida olib borilayotgan ishlar yuzasidan mutasaddi tashkilot rahbarlarining hisoboti tinglandi.
Hisobotda qayd etilganidek, o‘tgan yili tumanda 66 ta sanoat loyihasi ishga tushirilib, 912 kishi ish bilan taminlandi. Jumladan, xizmat ko‘rsatish sohasida 97 ta loyiha doirasida 1365 ta ish o‘rni yaratildi. O‘tgan yilda hududiy eksport dasturi doirasida 29 617 mln dollorlik mahsulot eksport qilinib, belgilangan reja 178,1 foizga bajarildi.
Tadbirda tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlashga doir qaror va qonunlar ijrosini monitoring qilish va bu borada deputatlik nazoratini kuchaytirish, hamda partiya elektorati bo‘lgan tadbirkorlar ichiga kengroq kirib borish kerakligi takidlanib, Xalq deputatlari Yakkasaroy tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining galdagi vazifalari belgilab olindi.

В Яккасарае в результате запуска 163 проектов в сферах промышленности и услуг создано 2277 рабочих мест
22.02.2018, 10:48
На днях состоялось очередное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Яккасарайском районном Кенгаше народных депутатов. В нем приняли участие представители соответствующих организаций и активисты партии.
В мероприятии о работе, проводимой в районе в деле создания новых рабочих мест и обеспечения занятости населения, заслушан отчет руководителей соответствующих организаций.
Как отмечено в отчете, в прошлом году в районе задействованы 66 промышленных проекта, 912 человек обеспечены работой. В частности, в сфере услуг в рамках 97 проектов создано 1365 рабочих мест. В прошлом году в рамках территориальной экспортной программы экспортировано продукции на 29 617 млн. долларов, намеченный план выполнен на 178,1 процента.
В мероприятии отмечалась необходимость мониторинга исполнения постановлений и законов по поддержке предпринимателей, усиления депутатского контроля в этом направлении, более широкого вхождения в предпринимательскую среду, намечены очередные задачи депутатской группы УзЛиДеП в Яккасарайском районном Кенгаше народных депутатов.