Poytaxtlik tadbirkorlar ishtirokida muloqot o‘tkazildi
“Yangi O’zbekistonning 2022–2026 yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasi va uni 2022 yil – inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi”dagi belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash bo‘yicha tuzilgan O’zLiDeP ishchi guruhi amaliy ishlarni davom ettirmoqda.
O’zLiDeP Toshkent shahar Kengashi va Chilonzor tuman Kengashi bilan hamkorlikda “Eksportni rivojlantirish – iqtisodiy taraqqiyot asosi” mazusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi bo‘lim boshlig‘i Akrom Alimov, O’zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari-apparat rahbari Jasur Achildiyev, Toshkent shahar Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi Eksport salohiyatini oshirish bo‘limi bosh mutaxassisi Abdunosir Ibragimov, tadbirkorlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvlar chog‘ida  tadbirkorlar va  o‘z tadbirkorligini endi boshlamoqchi bo‘lgan fuqarolar o‘zlarini qiynab kelayotgan muammolari yuzasidan ishchi guruhiga murojaat qilishdi. Ko‘pgina muammoli masalalar joyida hal etildi va qolgan murojaatlar o‘rnatilgan tartibda ko‘rib chiqish uchun nazoratga olindi. Shuningdek, muloqot jarayonida ishtirokchilar o‘z takliflarini va fikr-mulohazalarini bildirdilar.

Dialogue with entrepreneurs of the capital
The working group on the implementation of the tasks outlined in the Development Strategy of New Uzbekistan in 2022-2026 and the State Program for its implementation in the Year of Ensuring Human Interests and Mahalla Development continues its work.
Tashkent City Council and Chilanzar District Council of UzLiDeP organized a meeting on “Export development – the basis of economic development”.
The event was attended by the department head of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP Akrom Alimov, the First Deputy Chairman of Tashkent City Council – head of staff Jasur Achildiyev, the Chief Specialist for increasing the export potential of Tashkent City Department of Investments and Foreign Trade Abdunosir Ibragimov, entrepreneurs.
At the meeting, entrepreneurs and citizens wishing to engage in entrepreneurship spoke about the problems hindering entrepreneurial activity. Most of the problems were resolved on the spot, the rest were taken under control for consideration in due course. The participants also made their proposals on the issues discussed.