O'zLiDeP Jizzax shahar Kengashi tomonidan “Deputatlar va tadbirkorlar muloqoti” forumi loyihasi doirasidagi navbatdagi tadbir tashkil etildi.
Unda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Feruza Nigmatova, xalq deputatlari viloyat, shahar Kengashlaridagi O'zLiDeP deputatlik guruhi azolari, hamkor tashkilotlar vakillari, kichik biznes vakillari, yakka tartibdagi va oilaviy tadbirkorlar, o‘z biznesini yo‘lga qo‘yish ishtiyoqida bo‘lgan yoshlar va xotin-qizlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiynayotgan ko‘plab muammoli masalalar yuzasidan to‘g‘ridan - to‘g‘ri deputatlarga va hamkor tashkilot vakillariga murojaat qilish imkoniga ega bo‘lishdi.
Jumladan, “Yangi diyor” non ishlab chiqarish sexi rahbari Ravshan Kamolov, yosh tadbirkorlar qanday imtiyozlarga ega ekanligi to‘g‘risida savol bilan murojaat qildi. Ushbu savol ko‘pchilikni qiziqtirgani uchun, Adliya, soliq, bank idoralaridan taklif qilingan hamkor tashkilotlar vakillari ushbu mavzuga batafsil to‘xtalib o‘tdilar.
“Zahro Med Shifo” tibbiy klinikasi rahbari Bahor Zuhurova esa chetdan asbob-uskunalar olib kelish maqsadida bankdan kreditlar olish masalasida yordam so‘radi. Uning bu murojaati atroflicha o‘rganib chiqiladigan va unga amaliy yordam ko‘rsatiladigan bo‘ldi.

Джизакским городским кенгашем УзЛиДеП организовано очередное мероприятие в рамках проекта форума «Диалог депутатов и предпринимателей».
В мероприятии приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Феруза Нигматова, члены депутатской группы в областном, городском кенгашах народных депутатов, представители организаций-партнеров, малого бизнеса, частные и семейные предприниматели, молодежь и женщины, желающие наладить собственный бизнес.
В ходе мероприятия участники имели возможность напрямую обратиться со своими проблемами по наболевшим вопросам к депутатам, представителям организаций-партнеров.
Например, начальник цеха по производству хлеба “Янги диёр” Равшан Камолов обратился с вопросом о льготах, предоставляемым молодым предпринимателям.  Этот вопрос интересовал многих, в связи с этим подробную информацию по этой теме дали представители сферы юстиции, налогового, банковского ведомств.
Руководитель медицинской клиники “Захро Мед Шифо” Бахор Зухурова попросила оказать содействие в получении банковского кредита для ввоза медицинского оборудования из-за рубежа. Это обращение было подробно изучено и принято решение об оказании практической помощи.
В целом, в ходе мероприятия были изучены обращения 4 человек. Отдельные решены на месте, обращения, для решения которых требуется время, взяты под депутатский контроль.