O‘zLiDeP 2 nafar xo‘jaylilik xotin-qizga xususiy kasalxonalarda davolanish uchun bepul yo‘llanma berdi
20.04.2018, 19:02
O‘zLiDeP Xo‘jayli tuman kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan tumandagi “Qoraqalpog‘iston” QVPda “Sog‘lom oila – mustahkam oila” loyihasi doirasida “Xotin-qizlar o‘rtasida tibbiy madaniyatni yuksaltirish omillari” mavzuida davra suhbati tashkil etildi.
–Tibbiy muassasamiz 9 ming 110 nafar aholiga xizmat ko‘rsatadi, – deydi “Qoraqalpog‘iston” QVP boshqaruvchisi J.Bauatdinova. – Muassasamizda aholiga sifatli tibbiy xizmat ko‘rsatish uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan. Bugungi tadbir davomida ham asosan homilador va nuroniy ayollarning 31 nafari tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilib, 15 nafar ayolga bepul dori-darmonlar tarqatildi. Shuningdek, O‘zLiDeP va homiylar ko‘magida kam ta’minlangan 2 nafar xotin-qizga xususiy kasalxonalarga davolanish uchun bepul yo‘llanmalar  berildi.
Tadbirda xotin-qizlar, ayniqsa, mahalla ayollarining tibbiyot sohasidagi bilim va ko‘nikmalarini yanada oshirish, ularning tibbiy madaniyatni yanada yuksaltirish, “sog‘lom tanda sog‘ aql” shioriga amal qilish, o‘z vaqtida tibbiy ko‘riklardan muntazam o‘tib turish lozimligi ta’kidlandi.
Мелибева Маъмура Толиповна2018-04-23 15:09:09
Республикамизнинг барча худудларида утказилаётган “Соғлом оила – мустаҳкам оила” лойиҳаси доирасида ўтказилаётган тадбирларда ҳотин-қизларимизнинг сиёсий саводхонли ошиб бормоқда
Сиддиқова Гулнора2018-04-23 11:24:57
O‘zLiDeP Хўжайли туман кенгаши “Аёллар қаноти” томонидан ўтказилаётган тадбирлар самара бераётганлиги кўриниб турипти. Зеро аёллар соғлиги бу жамият келажаги.

УзЛиДеП 2 ходжейлийским женщинам предоставлены бесплатные направления для лечения в частных клиниках
24.04.2018, 10:30
«Женским крылом» Ходжейлийского районного Совета УзЛиДеП в СВП  “Коракалпогистон” в рамках проекта “Здоровая семья – прочная семья” организована беседа за «круглым столом» на тему «Факторы повышения медицинской культуры среди женщин».
–Наше медицинское учреждение обслуживает 9 тысяч 110 жителей, – сказала управляющая СВП “Коракалпогистон” Ж.Бауатдинова. – В нашем учреждении созданы необходимые условия для оказания населению качественных медицинских услуг. В ходе сегодняшнего мероприятия проведен медосмотр 31 беременных и пожилых женщин, 15 женщинам бесплатно переданы лекарства. Также при содействии УзЛиДеП и спонсоров 2 малообеспеченным женщинам предоставлены бесплатные направления для лечения в частные клиники.
В мероприятии отмечалась необходимость дальнейшего повышения знаний и навыков женщин, особенно махалинских женщин и девушек в сфере медицины, повышения их медицинской культуры, следования принципу “в здоровом теле – здоровый дух”, своевременного прохождения медицинских осмотров.