Andijonlik deputatlarimiz mansabdorlarning hisobotidan qoniqmadi
Biroq Andijon shahridagi poliklinikalar o‘rtacha 53 mingdan ziyod aholiga tibbiy xizmat ko‘rsatib kelmoqda. Bu esa tabiiyki, aholiga bir qator qiyinchiliklar tug‘dirmoqda. Aholi duch kelayotgan qiyinchiliklarni bartaraf etish uchun esa Andijon shahrida yana 2 ta oilaviy poliklinika tashkil etilishi lozim.
Ayni masalani hal etish Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashidagi O‘zLiDeP guruhi yig‘ilishida ko‘rib chiqildi. Ammo shahar tibbiyot birlashmasi boshlig‘i deputatlik yig‘ilishiga kelmadi. Uning o‘rniga o‘rinbosari Nilufar Tojiboyeva ishtirok etdi va hisobot berdi.
N.Tojiboyeva deputatlarning savollariga batafsil javob bera olmadi. Shuningdek, ular tomonidan tibbiyot sohasi bo‘yicha shahar tibbiyot birlashmasiga yuborilgan deputatlik so‘rovlar javobsiz qolayotgani, shahar tibbiyot birlashmasi tasarrufidagi oilaviy poliklinikalardagi e’tiborsizlik va mas’uliyatsizliklar oqibatida chaqaloqlar o‘limi ortib borayotgani xususida achchiq, ammo o‘rinli e’tirozlar bildirilidi.
Yig‘ilishda tibbiyot birlashmasi boshlig‘idan tashqari shahar hokimining investitsiyalar, innovatsiyalar,  xususiylashtirilgan korxonalarga ko‘maklashish va kichik sanoat zonalari hamda turizmni rivojlantirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosarining hisoboti ham tinglanishi ko‘zda tutilgan edi. Biroq hokim o‘rinbosari ham yig‘ilishga kelmadi. Yig‘ilishda kun tartibidagi qolgan masalalar yuzasidan ham mansabdor shaxslarning o‘rniga kelgan mutaxassislarga so‘z berildi. Ammo rahbarlik vakolati bo‘lmagan mas’ullarning axborotlari deputatlarni qoniqtirmadi.
Risolatxon NIYAZOVA,
Азиз Пирназаров O'zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгашининг Бизнес тузилмалар ва фермерлар билан ишлаш бўлими мудири2018-05-30 17:47:18
Президентимиз таъбири билан айтганда бунақа оёғи ердан узилган мансабдор шахсларга нисбатан Партиямизнинг газетаси ҳамда телевидение орқали асослантирилган ҳолатдаги танқидий-таҳлилий материаллар орқали мурожаат қилиш керак. Депутатлар таклифига кўра эшитувга келмаган мансабдорлар тўғрисида Халқ депутатлари вилоят Кенгашига маълумот сифатида ҳамда депутатлик гурухининг хулосасини хам юбориш керак. Албатта масъулларнинг ўз ишига масъулиятсизлиги нуқтаи назаридан.
Қува туман Кенгаши Улуғбек ММТП БПТ раиси, депутат С.Турғунов2018-05-30 17:36:30
Ҳар бир мансабдор шахс ўз ишига ўзи жавоб берса маъсулиятни ҳис этса бундай хурматсизликка йўл қўйилмайди
Қува тумани Кенгшаи раис ўринбосари-аппарат рахбари З.Рахмонова2018-05-30 17:34:11
Мансабдор шахсларни депутатлар олдида ҳисобот бермаслиги бу халққа депутатга беписандлик.
Акбар Якубов, Жиззах вилояти2018-05-30 16:37:39
Депутатлар томонидан юборилган сўровлар жавобсиз колдирган мансабдор шахсларга тегишли тартибда чоралар кўрилса мақсадга мувофиқ бўларди

Андижанских депутатов не удовлетворил отчет должностных лиц
В настоящее время в городе Андижан действуют 8 семейных поликлиник. В нормативах по организации семейных поликлиник определено, что 1 семейная поликлиника должна оказывать услуги 30 тысяч населению.
Однако поликлиники города Андижана в среднем оказывают медицинские услуги более 53 тысячам населения. Это, в свою очередь, создает ряд трудностей. Для устранения проблем, с которыми сталкиваются горожане, в Андижане должны быть задействованы еще 2 семейные поликлиники.
Решение данного вопроса было рассмотрено на заседании депутатской группы УзЛиДеП в Андижанском городском Кенгаше народных депутатов. Однако начальник городского медицинского объединения не присутствовал на депутатском заседании. Вместо него участвовала и представила отчет его заместитель Нилуфар Тожибоева.
Н.Тожибоева не смогла обстоятельно ответить на вопросы депутатов. Так же народные представители выразили недовольство тем, что направленные ими депутатские запросы в городское медицинское объединение остаются без ответа, что в результате халатности и безответственности в семейных поликлиниках при городском медицинском объединении возрастает младенческая смертность.
На заседании предусматривалось также заслушивание отчета заместителя хокима города по вопросам инвестиций, инноваций, содействия приватизированным предприятиям, развития малых промышленных зон и туризма. Однако на заседание он не явился, вследствие чего, столь важная информация не была заслушана. По другим вопросам повестки дня слово было предоставлено специалистам, присутствовавшим вместо должностных лиц. Однако информация ответственных лиц, не имеющих руководящих полномочий, не удовлетворила депутатов.