O‘zLiDeP deputati nukuslik qizga ko‘zini davolatish uchun yo‘llanma olib berdi
Joriy yilning iyun oyida O‘zLiDeP Nukus shahar Kengashi shahardagi 22-son “Jolshыlar” MFYda sayyor qabul tashkil etgan edi.
Uchrashuv davomida fuqarolardan turli masalalar bo‘yicha qator murojatlar kelib tushgan edi. Xususan, shu hududda yashovchi Zamira Qurbaniyazova tug‘ma nogironligi bor 10 yashar qizining bitta ko‘zi ko‘rmay qolganini aytib, uni operatsiya qilish uchun Toshkent shahridagi ko‘z shifoxonaga yo‘llanma olishda amaliy yordam so‘rab murojaat qilgandi.
Mazkur masala yuzasidan Xalq deputatlari Nukus shahar Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi Odilbek Quramboyev tomonidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi ko‘z kasalliklari shifoxonasi bosh shifokori Ya.Saliyevga deputatlik so‘rovi yuborildi. Xalq noibining sa’y-harakati bilan Z.Qurbaniyazovaning qizi Kamila Ibadullayevaga poytaxtimizdagi Pediatriya meditsina instituti ko‘z kasalliklari bo‘limiga yo‘llanma berildi.
– Bu masalada murojaat qilmagan joyimiz qolmagandi, – deydi Kamila Ibadullayevaning otasi Bao‘ыrjan Shalmuxanov. – Lekin hozirga qadar natija bo‘lmadi. Shu bois mazkur masalada o‘zimiz saylagan deputatdan ko‘mak so‘radik. Deputatga rahmat, uning tashabbusi bilan bir yildan buyon hal bo‘lmay turgan muammoyimiz bir oyga ham bormay hal bo‘ldi. Endi 17 iyul kuni Toshkentga qizimizni davolatishga olib boramiz. Shifoxona bilan telefonda gaplashib, kerakli ma’lumotlarni oldik.
Ta’kidlash kerak, partiya tomonidan joylarda o‘tkazilayotgan bunday sayyor qabullardan aholi xursand. Chunki qabullar davomida hech bir muammo tashkilotchilar e’tiboridan chetda qolmayapti.
A.JAILGANOV,
O‘zLiDeP Nukus shahar Kengashi
apparat rahbari v.b.
Бекназаров Қутлибай Нийетбаевич (ЎзЛиДеП Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши ходими)2018-07-12 18:11:47
Халқ депутатлари Нукус шаҳар Кенгашидаги ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳи аъзоси О.Қуранбаевнинг депутатлик масъулияти, ўз ишига ва сайловчиларга бўлган меҳри кундан кунга очиб бормоқда. Халқ вакили этиб сайлангандан сўнг, халқнинг орасида юриш керак. Фаол депутатларимиз сафи кенгайиб, О.Қуранбаевга ўхшаган депутатлар эътибордан четда қолмасин. О.Қуранбаев "Меҳнаткаш депутат" унвонига лойиқ инсон.

Депутат от УзЛиДеП вручил девушке из Нукуса направление на офтальмологическое лечение
В июне текущего года Нукусским городским Кенгашем УзЛиДеП в МСГ  «Жолшылар» №22 организован выездной прием.
В ходе встречи от граждан поступил ряд обращений по различным вопросам. В частности, жительница данной махалли Замира Курбаниязова сообщила о том, что ее 10-летней дочери с врожденной инвалидностью необходима операция на глаза, в связи с этим просила оказать практическую помощь в получении направления в Ташкентскую городскую глазную больницу.
По данному вопросу членом депутатской группы партии в Нукусском городском Кенгаше народных депутатов Одилбеком Курамбоевым направлен депутатский запрос главному врачу клиники глазных заболеваний Республики Каракалпакстан Я.Салиеву. Усилиями народного представителя дочери  З.Курбаниязовой Камиле Ибадуллаевой выписано направление в отделение глазных заболеваний Ташкентского педиатрического медицинского института.
– Мы обращались по этому вопросу в различные учреждения, – сказал отец  Камилы Ибадуллаевой Бауыржан Шалмуханов. – Однако до сих пор не было никаких результатов. Поэтому мы обратились за помощью к избранному нами депутату. Спасибо ему, по его инициативе наша проблема, которая затянулась на целый год, решена менее чем за месяц. Теперь 17 июля мы повезем дочь на лечение в Ташкент. Мы связались по телефону с клиникой, получили необходимую информацию.
Следует отметить, что жители рады проводимым партией        подобным выездным приемам на местах. Так как во время приемов ни одно обращение не остается без внимания организаторов.
А.ЖАИЛГАНОВ,
и.о.руководителя аппарата Нукусского
Бекназаров Қутлибай Нийетбаевич (ЎзЛиДеП Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши ходими)2018-07-12 18:11:47
Халқ депутатлари Нукус шаҳар Кенгашидаги ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳи аъзоси О.Қуранбаевнинг депутатлик масъулияти, ўз ишига ва сайловчиларга бўлган меҳри кундан кунга очиб бормоқда. Халқ вакили этиб сайлангандан сўнг, халқнинг орасида юриш керак. Фаол депутатларимиз сафи кенгайиб, О.Қуранбаевга ўхшаган депутатлар эътибордан четда қолмасин. О.Қуранбаев "Меҳнаткаш депутат" унвонига лойиқ инсон.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши 2018-07-12 16:36:43
Депутатларимизнинг фаоллиги, муоммаларнинг тезда хол килиниши халкимизнинг партияга деган ишончини мустахкамласа, партиямизнинг жамиятдаги обрусини янада оширади