O‘zLiDeP deputati yordamida Shaxlo Samadovaning ikkala opasi nogironlik aravachasi bilan ta’minlanib, xonadonga elektr energiyasi yetkazildi
05.12.2017, 15:56
Davlatimiz rahbari shu yil 12 iyulda Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar hamda O‘zbekiston Ekologik harakati vakillari bilan videoselektor yig‘ilishida deputatlar xalqimizning og‘irini yengil qilishi, saylovchilar bilan doimiy muloqotda bo‘lishi bugungi kunning muhim vazifasi ekanini alohida takidlagani bejiz emas.
O‘zLiDeP Sariosiyo tuman Kengashi aholini o‘ylantirayotgan muommo va masalalarni deputatlik guruhlari bilan hamkorlikda ijobiy yechim topishga alohida e’tibor qaratib kelayotir.
Xalq deputatlari Sariosiyo tuman Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Maqsuda Zaripova o‘z deputatlik vakolati va ma’suliyatini his qilgan holda aholining ijtimoiy ahvolini yaxshilash, shahar va qishloq infratuzilmasini yanada rivojlantirish  bo‘yicha ko‘plab amaliy ishlarni bajardi. Unga  joriy yilning 11 oyi davomida fuqarolar tomonidan 25 ta ariza va shikoyatlar tushgan bo‘lib, ularning 22 tasi deputat tomonidan ijobiy hal qilindi.
Ana shunday murojaatlardan biri Sariosiyo tuman “Sharg‘un” shahar “Bog‘ushamol” mahallasida yashovchi Shahlo Samadovaning murojaatidir. U ikki opasi Gulbahor Samadova va Sanobar Samadova nogiron ekani hamda onasi Xursanoy Samadovaning ko‘zi ojizligi tufayli ularga nogironlik aravachasi olib berishni so‘rab Maqsuda Zaripovaga murojaat qilgan edi. Deputatning say-harakatlari natijasida tuman hokimligi tomonidan Shahlo Samadovaning ikkala opasi ham nogironlik aravachasi bilan ta’minlandi.

При содействии депутата УзЛиДеП обеспечены инвалидными колясками две сестры Шахло Самадовой, в дом проведена электроэнергия
09.12.2017, 13:42
Глава нашего государства на видеоселекторном совещании 12 июля этого года с представителями палат Олий Мажлиса, политических партий и Экологического движения Узбекистана особо подчеркнул, что сегодня важной задачей депутатов является осуществление мер в деле облегчения условий жизни и быта народа, проведение постоянного диалога с избирателями.
Сариасийский районный Совет УзЛиДеП уделяет особое внимание поиску путей положительного решения совместно с депутатскими группами волнующих население проблем и вопросов.
Член депутатской группы УзЛиДеП в Сариасийском районном Кенгаше народных депутатов Максуда Зарипова, используя свои депутатские полномочия, осуществляет определенную практическую работу в деле улучшения социального положения населения, дальнейшего развития инфраструктуры городов и сел. К ней на протяжении 11 месяцев текущего года от граждан поступило 25 заявлений и жалоб, 22 из них решены депутатом положительно.
Одно из таких обращений – это обращение Шахло Самадовой, проживающей в махалле «Богишамол» города Шаргун Сариасийского района. Она обратилась к Максуде Зариповой с просьбой помочь в получении инвалидных колясок для ее сестер Гулбахор Самадовой и Санобар Самадовой. В результате усилий депутата районным хокимиятом обе сестры Шахло Самадовой обеспечены инвалидными колясками.