O‘zLiDeP aholiga Prezident farmoni mazmun-mohiyatini tushuntirdi
O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi Qarshi xalqaro ayeroportida Prezidentimizning “Tadbirkorlik faoliyatini qo‘llab-quvvatlash va himoya qilish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda so‘z olganlar mazkur farmon tadbirkorlikni rivojlantirish, investitsiyalarni jalb qilish va biznesni yuritish, ayniqsa, asosiy elektoratimiz – tadbirkor va ishbilarmonlarni erkin samarali faoliyat yuritishlari uchun o‘z vaqtida qabul qilingan muhim hujjat ekanini ta’kidlab o‘tishdi.
–Ilgari tadbirkorlarimiz muammosini hal etish uchun tashkilotma-tashkilot sarson-sargardon bo‘lib yurardi, – deydi O`zLiDeP viloyat Kengashi bo‘lim mudiri F.Safarov. – Endi vaqti cheklangan ishbilarmon sarson bo‘lmaydi, qisqa fursatda o‘z biznesini yo‘lga qo‘yadi. Faoliyati davomida uchrayotgan muammolarni vaqtida, tezkorlik bilan hal etadi. Zotan, mazkur farmon tadbirkorlarni qabul qilish va murojaatlarini ko‘rib chiqishning yagona tizimini shakllantiradi.
Tadbir so‘nggida 8 nafar ishchi-xodim O‘zLiDeP safiga qabul qilinib, Qarshi xalqaro ayeroporti qoshida partiya BPT tashkil etildi.

Представители УзЛиДеП разъяснили населению суть и значение указа Президента
В Каршинском международном аэропорту  Кашкадарьинским областным Кенгашем УзЛиДеП  проведен «круглый стол», посвященный сути и значению  указа Президента «О мерах по коренному совершенствованию системы поддержки  предпринимательской деятельности».
Выступившие на мероприятии отметили, что указ стал своевременным документом для развития предпринимательства, привлечения инвестиций и ведения бизнеса, свободной эффективной деятельности основного электората – предпринимателей и деловых людей.
– Раньше для решения проблем предпринимателям приходилось обивать пороги многих инстанций, – сказал заведующий отделом  областного кенгаша УзЛиДеП  Ф.Сафаров. – Теперь устранены бюрократические преграды. Проблемы решаются  быстро и на месте. Вместе с тем, в соответствии  с указом будет сформирована  единая система  приема и рассмотрения обращений предпринимателей.
В конце мероприятия  8 работников приняты в ряды УзЛиДеП, при Каршинском международном   аэропорте образована ППО.