O‘zLiDeP deputati o‘quvchilarga 50 dan ortiq kitoblar tuhfa qildi
Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi  Abduhakim  Mamanazarov o‘zi tahsil olgan Denov shahridagi 79-umumiy o‘rta ta’lim maktabiga bordi.
Uchrashuv davomida o‘quvchilar bilan dildan suhbatlashib, ularga o‘zi ta’lim olgan davr bilan hozirgi kun, shart-sharoitlar o‘rtasidagi farq, yosh avlodga berilayotgan e’tibor xususida so‘zlab berdi.
Yig‘ilganlar, ayniqsa, uning hozirgi paytda
M.Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining Toshkent shahridagi filialida faoliyat yuritayotgani haqida eshitishgach, suhbat yanada jonlanib ketdi. Bitiruvchilar mazkur o‘quv dargohiga qabul tartibi va talaba-yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida ustma-ust savollar berishdi. Tegishli javoblarni olishgach, ularda ushbu ta’lim maskanida o‘qish ishtiyoqi tug‘ilgani yuz-ko‘zlarida shunday aks etdiki, buni ko‘rib mehmonning o‘zi ham quvonib ketdi.
– Bunday uchrashuvlarning o‘quvchilarimiz uchun tarbiyaviy ahamiyati juda katta, – deydi maktab direktori Gulnora Abdurahimova. – Tug‘ilib o‘sgan yurtga sadoqat, mehr-oqibat, saxiylikka undaydi. Katta odam bo‘lsam, men ham shunday insonlar safida bo‘laman, degan ezgu maqsad muhrlanadi yoshlar qalbida.

Member of the deputy group of UzLiDeP in Mirabad district Kengash of people's deputies Abdukhakim Mamanazarov visited the 79th secondary school in the city of Denau. The deputy himself studied at this school.
During the conversation with schoolchildren, the deputy spoke about the difference between the former and current conditions of education, attention for young people paid by the state.
Schoolchildren were interested in the activities of a deputy in Tashkent city branch of Moscow State University named after M. Lomonosov. Graduates asked questions about the rules and opportunities for admission to this university. Having received detailed answers to the questions, many expressed a desire to study at this university, which caused a feeling of joy from the guest.
– Such meetings are of great educational importance for our students, – said school principal Gulnora Abdurakhimova. – They contribute to the development of a sense of loyalty and love for the country. Develop the desire to occupy a decent place in society.