O‘zLiDeP deputati o‘quvchilarga 50 dan ortiq kitoblar tuhfa qildi
Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi  Abduhakim  Mamanazarov o‘zi tahsil olgan Denov shahridagi 79-umumiy o‘rta ta’lim maktabiga bordi.
Uchrashuv davomida o‘quvchilar bilan dildan suhbatlashib, ularga o‘zi ta’lim olgan davr bilan hozirgi kun, shart-sharoitlar o‘rtasidagi farq, yosh avlodga berilayotgan e’tibor xususida so‘zlab berdi.
Yig‘ilganlar, ayniqsa, uning hozirgi paytda
M.Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining Toshkent shahridagi filialida faoliyat yuritayotgani haqida eshitishgach, suhbat yanada jonlanib ketdi. Bitiruvchilar mazkur o‘quv dargohiga qabul tartibi va talaba-yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida ustma-ust savollar berishdi. Tegishli javoblarni olishgach, ularda ushbu ta’lim maskanida o‘qish ishtiyoqi tug‘ilgani yuz-ko‘zlarida shunday aks etdiki, buni ko‘rib mehmonning o‘zi ham quvonib ketdi.
– Bunday uchrashuvlarning o‘quvchilarimiz uchun tarbiyaviy ahamiyati juda katta, – deydi maktab direktori Gulnora Abdurahimova. – Tug‘ilib o‘sgan yurtga sadoqat, mehr-oqibat, saxiylikka undaydi. Katta odam bo‘lsam, men ham shunday insonlar safida bo‘laman, degan ezgu maqsad muhrlanadi yoshlar qalbida.

Депутат УзЛиДеП подарил школьникам более 50 книг
Член депутатской группы УзЛиДеП в Мирабадском  районном кенгаше народных депутатов  Абдухаким  Маманазаров  посетил  79-общеобразовательную школу в городе Денау. Депутат сам учился в этой школе.
В ходе беседы со школьниками  депутат  говорил о  разнице в прежних и нынешних условиях обучения, внимании у молодежи, уделяемом государством.
Школьников интересовала деятельность депутата в Ташкентском городском филиале  Московского государственного университета имени М.Ломоносова. Выпускники задавали вопросы  о правилах и возможностях приема  в этот вуз. Получив подробные ответы на вопросы, многие  выразили желание учиться в этом университете, что вызвало  чувство радости у гостя.
– Такие встречи имеют большое воспитательное значение  для наших учащихся, - сказала директор школы Гулнора Абдурахимова. – Они способствуют развитию чувства  верности и любви к стране. Развивают стремление к занятию достойного места в обществе.