Chortoqlik 64 nafar aholi bepul tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi
O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan  Chortoq tuman markaziy poliklinikasida “Sog‘lom oila-mustahkam oila” loyihasi doirasida davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda tuman Kengashi faollari,  deputatlar, boshlang‘ich partiya tashkilot raislari,  tadbirkorlar va “Tadbirkor ayollar muammolarini o‘rganish guruhi” a’zolari ishtirok etdilar.
Tadbirda bugungi kunda mamlakatimizda xalqimiz salomatligini muhofazalash, sog‘lom va barkamol avlodni kamolga yetkazish va xotin-qizlarning siyosiy faolligini oshirish bilan birga ularning sog‘lig‘iga e’tibor berish, ayollarni sportga jalb qilish orqali yanada sog‘lomlashtirishga erishish, ularning sog‘lom farzand dunyoga keltirishlarida salomatligiga alohida e’tibor qaratish muhim ekanligi ta’kidlandi.
Bepul tibbiy ko‘rik Chortoq tuman sog‘liqni saqlash bosh boshqarmasi bilan hamkorlikda tashkil etildi, - deydi Chortoq tuman Kengashi apparat rahbari Qobiljon Inamov. - Bundan ko‘zlangan asosiy maqsad aholini yanada sog‘lomlashtirish, ayniqsa ona va bola salomatligiga e’tibor berish, bu orqali sog‘lom avlodni dunyoga kelishiga ko‘maklashishdan iborat.
Tadbirda ona va bolalar, nuroniylar, nogironlar va kam ta’minlangan oilalardan iborat jami 64 nafar aholi bepul tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi.

64 чартакцев прошли бесплатный медицинский осмотр
«Женским крылом» Наманганского областного Совета УзЛиДеП в Чартакской районной центральной поликлинике организована беседа за «круглым столом» в рамках проекта “Здоровая семья – прочная семья”. В мероприятии приняли участие активисты районного Совета, депутаты, председатели первичных партийных организаций, предприниматели, члены «Группы изучения проблем женщин-предпринимателей».
В мероприятии отмечалась важность обращения особого внимания охране здоровья населения страны, формированию здорового и гармонично развитого поколения, повышению политической активности женщин, достижению их дальнейшего оздоровления путем привлечения к спорту, воспитанию здоровых детей.
-Бесплатный медицинский осмотр организован в сотрудничестве с Чартакским районным главным управлением здравоохранения, - сказал руководитель аппарата Чартакского районного Совета партии Кобилжон Инамов. – Основная цель этого заключается в дальнейшем оздоровлении населения, укреплении здоровья матери и ребенка, содействии рождению здорового поколения.
В мероприятии проведен бесплатный медицинский осмотр 64 матерей и детей, ветеранов, инвалидов и членов малообеспеченных семей.