O‘zLiDeP “Yoshlar qanoti” o‘z tadbirkorligini boshlamoqchi bo‘lgan yoshlarning eng yaqin tayanchi va suyanchi (+VIDEO)
14.02.2018, 12:05
O‘zLiDePda “Yoshlar kuni” munosabati bilan Urganch tibbiyot kollejida “Deputat va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda yoshlarga “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini “Faol tadbirkorlik va innovatsion g‘oyalarni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat Dasturidan kelib chiqadigan vazifalar to‘g‘risida atroflicha ma’lumotlar berildi.
– Davlat Dasturida nafaqat tadbirkorlik, balki jamiyatimizda mavjud bo‘lgan barcha sohalarni rivojlantirish, har bir sohaga innovatsion g‘oya va tashabbuslarni kiritish, aholining turmush darajasini yaxshilash va inson manfaatlarini himoya qilish borasida aniq ko‘rsatma va tavsiyalar berilgan, – deydi Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashidagi O‘zLiDeP  deputatlik guruhi a’zosi J.Qurbanov. – Deputat va yoshlar uchrashuvida Davlat Dasturida mamlakatimiz yoshlarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularni tadbirkorlikka berilayotgan keng imkoniyat va imtiyozlar bilan yaqindan tanishtirish lozimligi aytib o‘tildi.
Uchrashuvda partiya “Yoshlar qanoti” o‘z tadbirkorligini boshlamoqchi bo‘lgan yoshlarning eng yaqin tayanchi va suyanchi ekani ta’kidlab o‘tildi.

«Молодежное крыло» УзЛиДеП – опора для молодежи, начинающей собственный бизнес
В связи с «Днем молодежи в УзЛиДеП» в Ургенчском медицинском колледже прошла встреча на тему “Депутат и молодежь”.
Во встрече учащимся была представлена подробная информация о задачах, вытекающих из Государственной программы по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в “Год поддержки активного предпринимательства и инновационных идей”.
– В Государственной программе даны конкретные указания и рекомендации не только по развитию предпринимательства, но и всех сфер жизни общества, внедрению инновационных идей и инициатив в каждую сферу, улучшению уровня жизни населения и защите интересов человека, – сказал член депутатской группы УзЛиДеП в Хорезмском областном Кенгаше народных депутатов Ж.Курбанов. – Во встрече депутата и молодежи говорилось о необходимости ознакомления молодежи с широкими возможностями и льготами для развития предпринимательства, предусмотренными для них в Государственной программе.
В ходе встречи отмечалось, что «Молодежное крыло» партии является опорой для молодежи, начинающей собственный бизнес.