O’zLiDeP кўмагида янгибозорлик Ш.Аллаберганова тадбиркорлик фаолиятини бошлади
Шарофат Аллаберганова Янгибозор тумани “Бўзқальа” қишлоғида истиқомат қилади. Асли касби ўқитувчи бўлган Шарофат опа тадбиркорлик фаолиятига ҳам жуда қизиқади. Тикиш-бичиш сир-асрорларидан ҳам бироз хабари бор.
Кўп йиллардан буён ўз бизнесини бошлаш ҳаракатида юрган фуқаро соҳага оид билим ва кўникмаси йўқлиги сабабли фаолиятини бошлашга қийналар эди.
O’zLiDeP Янгибозор туман Кенгаши вакилларининг “Бўзқальа” қишлоғига ташрифидан сўнг Ш.Аллаберганованинг орзуси рўёбга чиқди. Боиси партия фаоллари унга тадбиркорлик фаолиятига оид қонунлар, бизнес-режа тузиш ва уни амалга оширишда банк кредитларидан фойдаланиш каби масалалар юзасидан зарур тавсиялар, кўрсатмалар берди.
“Партия фаолларига раҳмат! Уларнинг сайъ-ҳаракати билан “Ҳар бир оила – тадбиркор” дастури доирасида 40 млн. сўмлик имтиёзли кредит олдик. Эътиборлиси, замонавий русумдаги тикув машиналари харид қилиб, маҳалладаги 10 нафар хотин-қизни бандлигини таъминладик. Келгусида ҳам режаларимиз кўп. Энг аввало фаолиятимни кенгайтириб, янги иш ўринлари яратмоқчиман,” – дейди  Ш.Аллаберганов.
Таъкидлаш керак, O’zLiDeP вакиллари кейинги фаолиятида ҳам аҳолини тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланишга фаол жалб қилиш ва уларнинг истиқболли лойиҳаларини қўллаб-қувватлашга жиддий эътибор қаратади. Зеро, тадбиркор кўпайса ёшлар ишли бўлади, халқ бой бўлади.

A resident of Yangibazar district began entrepreneurial activities with the assistance of UzLiDeP
Sharofat Allaberganova lives in Buzkala village of Yangibazar district, Khorezm region. Being a teacher by profession, she is very interested in entrepreneurial activity and, based on her current sewing skills, would like to develop her business in this direction.
Due to the lack of necessary knowledge and skills of opening and running a business, Sh.Allaberganova did not take a responsible step for a long time.
After the visit of Yangibazar district Kengash of UzLiDeP representatives to her native village, she was able to fulfill her dream. Representatives of the party provided her with detailed information and recommendations on drawing up a business plan, obtaining bank loans, benefits and preferences.
– Very grateful to the party activists! Thanks to their support, I received a loan at the amount of 40 million UZS within the framework of the program “Every family is an entrepreneur”. Sewing machines were purchased for these funds. New jobs have been created for 10 girls living in the makhalla. Having started my own business, I have big plans for the future, – says Sh.Allaberganov.
Thus, UzLiDeP representatives pay serious attention to the full support of citizens wishing to start their own business, as well as their promising projects. This work will continue in the future.