O’zLiDeP кўмагида янгибозорлик Ш.Аллаберганова тадбиркорлик фаолиятини бошлади
Шарофат Аллаберганова Янгибозор тумани “Бўзқальа” қишлоғида истиқомат қилади. Асли касби ўқитувчи бўлган Шарофат опа тадбиркорлик фаолиятига ҳам жуда қизиқади. Тикиш-бичиш сир-асрорларидан ҳам бироз хабари бор.
Кўп йиллардан буён ўз бизнесини бошлаш ҳаракатида юрган фуқаро соҳага оид билим ва кўникмаси йўқлиги сабабли фаолиятини бошлашга қийналар эди.
O’zLiDeP Янгибозор туман Кенгаши вакилларининг “Бўзқальа” қишлоғига ташрифидан сўнг Ш.Аллаберганованинг орзуси рўёбга чиқди. Боиси партия фаоллари унга тадбиркорлик фаолиятига оид қонунлар, бизнес-режа тузиш ва уни амалга оширишда банк кредитларидан фойдаланиш каби масалалар юзасидан зарур тавсиялар, кўрсатмалар берди.
“Партия фаолларига раҳмат! Уларнинг сайъ-ҳаракати билан “Ҳар бир оила – тадбиркор” дастури доирасида 40 млн. сўмлик имтиёзли кредит олдик. Эътиборлиси, замонавий русумдаги тикув машиналари харид қилиб, маҳалладаги 10 нафар хотин-қизни бандлигини таъминладик. Келгусида ҳам режаларимиз кўп. Энг аввало фаолиятимни кенгайтириб, янги иш ўринлари яратмоқчиман,” – дейди  Ш.Аллаберганов.
Таъкидлаш керак, O’zLiDeP вакиллари кейинги фаолиятида ҳам аҳолини тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланишга фаол жалб қилиш ва уларнинг истиқболли лойиҳаларини қўллаб-қувватлашга жиддий эътибор қаратади. Зеро, тадбиркор кўпайса ёшлар ишли бўлади, халқ бой бўлади.

При содействии УзЛиДеП жительница Янгибазарского района начала предпринимательскую деятельность
Шарофат Аллаберганова проживает в селе Бузкалъа Янгибазарского района Хорезмской области. Будучи учителем по профессии, она очень интересуется предпринимательской деятельностью и, исходя из имеющихся навыков кройки и шитья, хотела бы развивать свое дело в этом направлении.
Из-за отсутствия необходимых знаний и навыков открытия и ведения бизнеса Ш.Аллаберганова продолжительное время не решалась на ответственный шаг.
После визита представителей Янгибазарского районного Кенгаша УзЛиДеП в ее родное село она смогла осуществить свою давнюю мечту. Представители партии предоставили ей подробные сведения и рекомендации по составлению бизнес-плана, получению банковских кредитов, льготах и преференциях.
- Очень благодарна активистам партии! Благодаря их поддержке получила кредит в размере 40 млн сумов в рамках программы «Каждая семья – предприниматель». На эти средства закуплены швейные машинки. Созданы новые рабочие места для 10 девушек, проживающих в махалле. Начав свое дело, строю большие планы на будущее, - говорит Ш.Аллаберганов.
Таким образом, представители УзЛиДеП уделяют серьезное внимание всесторонней поддержке граждан, желающих начать собственное дело, а также их перспективных проектов. Эта работа будет продолжена и в дальнейшем.