O‘zLiDeP раҳбари “MEHRIGIYO” хусусий корхонаси фаолияти билан танишди
Ўзбекистон Либерал-демократик партияси ўз фаолияти давомида ҳудудларда уйма-уй, хонадонма-хонадон юриб, одамлар билан яқиндан мулоқотда бўлиш, уларнинг яшаш шароити, турмуш тарзидан келиб чиқиб, бевосита ўзлари билан бамаслаҳат мавжуд муаммоларни ҳал қилиш, қисқача айтганда, аҳоли дардига дармон бўлишга астойдил ҳаракат қилмоқда.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ҳамда партиянинг ҳудудий ташкилотлари ходимларидан иборат ишчи гуруҳлар аҳоли билан юзма-юз мулоқот қилиш учун яна ҳудудларга чиқишди. Навбатдаги учрашувлар жараёнида “Обод қишлоқ”, “Обод маҳалла”, “Ҳар бир оила – тадбиркор” дастурлари доирасида ҳар бир туман ва шаҳарда 400 тадан хонадонга кириб борилди. Ишчи гуруҳ аъзолари аниқланган муаммоларни чуқур ўрганиб, туман ва вилоят даражасида ҳал этилиши мумкин бўлган масалаларга маҳаллий давлат ҳокимияти органлари вакиллари иштирокида керакли чораларни кўрдилар. Ўрганишлар давомида ҳар бир туман, шаҳарда 20 тадан корхона ва ташкилотга кириб борилди.
Бунда асосий эътибор Президентимизнинг вилоятларга ташрифи чоғида белгилаб берилган устивор вазифалар ижроси ҳамда ёшлар сиёсатига доир 5 та муҳим ташаббуснинг ҳудудлардаги амалиётга татбиқи юзасидан депутатлик назоратини юритиш ҳолати таҳлилий-танқидий нуқтаи назардан сарҳисоб қилинди. Камчиликларни бартараф этиш масалаларини ўз ичига олган аниқ чора-тадбирлар дастури ишлаб чиқилди.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов аҳоли билан бевосита мулоқотлари давомида тадбиркор субъектларига ҳам бориб, тадбиркор билан мулоқот қилмоқда.
Партия раҳбари Фарғона вилояти аҳолиси билан мулоқотлари давомида Учкўприк туманидаги “MEHRIGIYO” хусусий корхонаси фаолияти билан ҳам яқиндан танишди.
Ушбу корхона кластер тизимида фаолият юритиб, у ерда шифобахш ўсимликлар етиштириш, қайта ишлаш ва қадоқлаш, экспортга  йўналтириш билан шуғулланиб келади.
Корхона ўз олдига, шифобахш неъматлар билан бойитилган табиий доривор ва озиқ-овқат маҳсулотларини ишлаб чиқарган ҳолда, инсонлар саломатлигини яхшилашга кўмаклашиш ҳамда иммунитетини ошириб, турли касалликларга чалинишларини олдини олиш, уларнинг дардларига малҳам улашиш каби улуғ мақсадларни қўйган ҳолда ташкил қилинган.
Юқори сифат ва маҳсулотларни самарадорлигини ошириш учун ўсимликлар корхонанинг  шахсий экин майдонларида (плантацияларда) органик ҳолда, кимёвий ўғитлар ва пестицидлар ишлатмасдан, табиий ҳолатда етиштирилади. Жаҳон стандартлари талабларига риоя қилган ҳолда замонавий технологиялар асосида қадоқланади.
Партия раҳбари ушбу корхона маҳсулотлар турини кўпайтириш учун ҳудуднинг ўзидан маълум миқдорда ер ажратиб берилишида, киви, апельсин, мандарин ва бошқа шифобахш ўсимликларни аҳоли хонадонларида ҳам кўпайтириш борасида ҳамкорликни йўлга қўйиш таклифини билдирди.

Руководитель УзЛиДеП ознакомился с деятельностью частного предприятия “MEHRIGIYO”
Либерально-демократическая партия Узбекистана в ходе своей деятельности выезжает на территории, проводит диалоги с населением, изучает проблемы людей и предпринимает действия для их совместного решения.
Состоялся очередной выезд на территории рабочих групп в составе работников  исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП  и работников территориальных организаций партии. В ходе очередных встреч  в рамках программ  “Обод кишлок”, “Обод махалла”, “Каждая семья - предприниматель”  в каждом районе и городе раюочие группы посетили по 400 домов. Члены рабочих групп изучили выявленные проблемы и  совместно с представителями органов местной государственной власти решили вопросы районного и городского значения. В ходе изучения в каждом районе и городе посетили по 20 предприятий и организаций.
С аналитико-критической точки зрения  оценивалось  состояние депутатского контроля исполнения задач, намеченных в ходе визита Президента в область и практического внедрения на территориях 5 важных инициатив по молодежной политике. Разработана программа мероприятий по устранению выявленных недостатков.
Председатель исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП  Актам Хаитов в ходе диалогов с народом  посещает субъекты предпринимательства и проводит беседы с предпринимателями.
Руководитель партии ознакомился с деятельностью  частного предприятия “MEHRIGIYO” Учкуприкского района.
Предприятие действует по кластерной системе, занимается выращиванием, переработкой, упаковкой и экспортированием лечебных растений.
Вместе с производством обогащенной  лечебными растениями натуральной лекарственной и продовольственной продукции, целью предприятия является содействие улучшению здоровья, повышению иммунитета населения, предотвращение склонности к заболеваниям среди людей.
Для обеспечения качества продукции лекарственные растения  выращиваются на  личных плантациях предприятия  без применения химических удобрений и пестицидов. Упаковка продукции производится  при соблюдении требований мировых стандартов на основе современных технологий.
Для увеличения  видов продукции руководитель партии предложил сотрудничать  и содействовать в получении дополнительных площадей и налаживании  выращивания таких культур, как киви, апельсин, мандарин, а также лекарственных растений на приусадебных землях населения.