Сирдарёда “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!” шиори остида сайловолди тарғибот тадбири ўтказилди
24.11.2019, 11:57
Сирдарёда “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!”  шиори остида сайловолди тарғибот тадбири ўтказилди
O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши томонидан “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!” шиори остида тарғибот тадбири ўтказилди.
Тадбирда партия Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хаитов, партиянинг Сирдарё вилоят Кенгаши раиси У.Сотиболдиев, Олий Мажлис Конунчилик палатаси депутатлигига Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан кўрсатилган номзодлар К.Эрназаров ҳамда П.Аҳмеджоновалар иштирок этди.
“Давлат ҳам, ислоҳотлар ҳам, аввало, инсонга хизмат қилиши керак”. Партиямиз айни кунларда ана шу ғоя билан ўртага чиқмоқда. Партия юртимиздаги тинч-осойишта ҳаёт, барча соҳаларда қўлга киритилаётган ютуқ ва натижалар Президентимиз ташабуси билан ишлаб чиқилган 2017-2021 йилларга мўлжалланган Ҳаракатлар стратегиясида белгиланган амалий ишлар натижаси эканини эътироф этади. Дастур ижросини оғишмай ҳаётга татбиқ этишда партия ўзини амалий ишлар партияси эканлигини намойиш қилишга бор куч ва салоҳиятидан оқилона фойдаланади”, – дейди O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов.
“Сайловга саноқли кунлар қолди, – дейди партия Сирдарё вилоят Кенгаши раиси УСотиболдиев. –Муҳим сиёсий жараёнларда ғолиб бўлиш учун O‘zLiDePнинг барча аъзоларида етарли имконият, куч ва салоҳият бор. Нега десангиз, шу кунларда ҳар бир юртдошимиз, айниқса, бўлажак сайловда биринчи маротаба қатнашиши кутилаётган 2,5 миллионга яқин йигит-қиз партиямизга катта ишонч билан қараб турганини юракдан ҳис қилиб турибмиз”.
Сирдарё туманидаги Болалар мусиқа ва санъат мактабида бошланган тарғибот тадбири туманнинг “Дониёр шифо” масканида давом этди.
Меҳмонлар ва тадбир иштирокчилари мазкур шифо масканида беморлар учун яратилган шарт-шарогитлар ва клиниканинг тўла қувват билан ишлашига бугунги кунда тўсиқ бўлаётган айрим муаммоларни ўрганишди ва уни тез кунларда бартараф этиш чоралари кўрилишини билдирди.
“Ёшим 85 да. Ҳар куни телевидение орқали партиялар ўртасида ўтказилаётган дебатларни кузатиб бораман. Бугун партиянинг сайловолди тадбирида иштирок этиб, O‘zLiDePга ихлосим ортди. Ёшим улуғ бўлишига қарамай мана шу партияга аъзо бўламан. Бўлажак  сайловларда ҳам албатта партия номзодларига овоз бераман”, – дейди “Зиёкор” МФЙда яшовчи Тиркаш ота Ражабов.

В Сырдарье состоялось предвыборное пропагандистское мероприятие под девизом “Вместе построим Новый Узбекистан!”
27.11.2019, 16:19
В Сырдарье  состоялось предвыборное пропагандистское мероприятие под девизом  “Вместе построим Новый Узбекистан!”
Сырдарьинским областным Кенгашем УзЛиДеП организовано пропагандистское мероприятие  “Вместе построим новый Узбекистан!”.
В мероприятии приняли участие  председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП А.Хаитов, председатель Сырдарьинского областного Кенгаша  партии У.Сотиболдиев,  кандидаты в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса от Либерально-демократической партии  К.Эрназаров и П.Ахмеджонова.
“И государство, и реформы, прежде всего, должны служить человеку”. С этой идеей сегодня партия выходит на политическую арену. Партия признает, достижения нашей страны  во всех сферах являются результатом практической работы, намеченной в разработанной по инициативе  Президента  Стратегии действий на 2017-2021 годы. В неукоснительном выполнении программы партия разумно использует  свои силы и потенциал и доказывает, что она – партия практических дел», - сказал руководитель   УзЛиДеП  А.Хаитов.
“До выборов остались считанные дни, -  сказал председатель Сырдарьинского областного Кенгаша партии У. Сотиболдиев. – У членов УзЛиДеП есть силы и возможности для победы в важном политическом процессе. Потому что мы чувствуем, в эти дни  каждый наш соотечественник, особенно почти 2,5 миллиона молодых людей, которые впервые примут участие в выборах, проявляют огромное доверие  партии”.
Мероприятие, начавшееся  в детской школе музыки и искусства Сырдарьинского района, продолжилось  в районном учреждении  “Дониёр шифо”.
Гости и участники мероприятия ознакомились с условиями, созданными в этом медицинском учреждении, изучили проблемы, препятствующие работе учреждения на полную мощность,  и отметили, что в ближайшие дни  будут предприняты меры по их устранению.
“Мне  85 лет.  Каждый день по телевидению наблюдаю за дебатами  между партиями. Сегодня принял  участие  в предвыборном мероприятии  партии, и у меня усилилось доверие  УзЛиДеП.  Несмотря на возраст,  вступлю в ряды партии. На выборах обязательно проголосую за кандидатов этой партии”, – сказал житель СГМ “Зиёкор” Тиркаш ота Ражабов.