Pastdarg‘omdagi sayyor qabulda aholining 15 ga yaqin muammosini O‘zLiDeP deputatlari o‘z nazoratiga oldi
31.03.2018, 13:22
O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi hamda Xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari tumandagi “Kamolot”, “Nayman”, “Mirzato‘p”, “Nomozgoh” MFYlaridagi aholi bilan sayyor qabul tashkil etdi.
Partiya tomonidan viloyatning chekka hududlarida birgina joriy yilning uch oyi davomida 31 ta shu kabi sayyor qabullar tashkil etilgan bo‘lib, mazkur sayyor qabullarda ko‘tarilgan 40 dan ortiq muammolar hal etilgan.
Sayyor qabulda ijtimoiy-iqtisodiy masalalar, ichimlik suvi, bank krediti masalasi, tabiiy gaz, elektr energiyasi, uy-joy, sog‘liqni saqlash sohasiga oid 15 ga yaqin muammolar ko‘tarildi.
“Kamolot” MFY, Sh.Umirov ko‘chasi 52-uyda istiqomat qiluvchi fuqaro To‘qsonova Muqaddas farzandi To‘qsonov Alisherning og‘ir betobligi, bugungi kunda nogironlik aravachasiga muhtojligi borligini so‘rab murojaat qildi. Partiya faollari muammoni e’tiborsiz qoldirmay, masalani joyida hal etishga qaror qildi. Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati, tadbirkor Diyor Umerov mazkur xayrli ishga bosh-qosh bo‘lib, Alisher To‘qsonovga nogironlik aravachasi olib berildi.
Shuningdek tadbir doirasida “Savob ishni har kim, har kuni qilishi kerak” shiori ostida “Nayman”, “Mirzato‘p” va “Kamolot” mahallalaridagi 6 ta kam ta’minlangan, boquvchisini yo‘qotgan va ehtiyojmand oilalar holidan xabar olinib, tadbirkor, Xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Diyor Umerov tomonidan oziq-ovqat mahsulotlari yetkazib berildi.

В выездном приеме в Пастдаргамском районе депутаты УзЛиДеП взяли под свой контроль около 15 проблем населения (фото)
03.04.2018, 17:59
Самаркандским областным Советом УзЛиДеП и членами депутатской группы партии в Пастдаргомском районном Кенгаше народных депутатов в МСГ “Камолот”, “Найман”, “Мирзатуп”, “Номозгох” организованы выездные приемы с населением.
Партией в отдаленных территориях области только в течение трех месяцев текущего года организован 31 выездной прием, в них решены более 40 проблем.
В выездном приеме подняты социально-экономические вопросы, около 15 проблем касательно питьевой воды, банковского кредита, природного газа, электроэнергии, жилья, здравоохранения.
Гражданка Туксонова Мукаддас, проживающая в доме 52 по улице Ш.Умирова МСГ “Камолот”, в связи с тем, что ее сын Туксонов Алишер тяжело болен, он нуждается в инвалидной коляске. Активисты партии не оставили проблему без внимания, решили рассмотреть вопрос на месте. Депутат районного Кенгаша народных депутатов, предприниматель Диёр Умеров оказал содействие в получении инвалидной коляски для Алишера Туксонова.
Также в рамках мероприятия были навещены 6 малообеспеченных, потерявших кормильца, нуждающихся семей в махаллях “Найман”, “Мирзатуп” и “Камолот”, предпринимателем, членом депутатской группы УзЛиДеП в Пастдаргомском районном Кенгаше народных депутатов Диёром Умеровым доставлены продукты питания.