Shovotlik tadbirkor nimadan mamnun?
Ikki davlat o‘rtasidagi siyosiy, ijtimoiy – gumanitar, ma’naviy, ayniqsa iqtisodiy sohadagi hamkorlikni kengaytirishga qaratilgan 17 ta shartnomalarning imzolanishi bevosita Turkmaniston bilan chegaradosh bo‘lgan Shovot tumanidagi tadbirkorlarni ham behad quvontirdi. Negaki, ayni paytda tumanimizda yiliga 200 ming juft charm-poyafzal mahsulotlarini ishlab chiqarishga mo‘ljallangan fabrika qurilishi davom etmoqda.
Korxonamiz joriy yilning to‘rtinchi choragida ishga tushishi rejalashtirilgan. Albatta, har bir tadbirkor o‘zi ishlab chiqargan mahsulotni eksport qilishni istaydi. Bu uning eng katta orzularidan biri desam adashmagan bo‘laman.
Shu bois, biz uchun eng yaqin tashqi bozor Turkmaniston bilan iqtisodiy munosabatlarning keng yo‘lga qo‘yilishi hamda ikki mamlakat tovar ishlab chiqaruvchilari uchun qulay shart-sharoitlar yaratilayotganidan benihoya mamnun bo‘ldim. Ana shu islohotlarning tashabbuskori bo‘lgan Prezidentimizga ming rahmat!
Sultonboy OChILOV
“Shoxjaxon Shahnoza” oilaviy
korxonasi rahbari
1116
Ибрагимов Шерзод Қизилтепа туман бўлими аппарат раҳбари2018-04-27 14:25:42
Икки давлат раҳбари ўртасидаги сиёсий, ижтимоий – гуманитар, маънавий, айниқса иқтисодий соҳадаги ҳамкорликни кенгайтиришга қаратилган 17 та шартномаларнинг имзоланиши албатта одамни қувонтиради.

How is the entrepreneur from Shavat district satisfied?
The visit of President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov at the invitation of the head of our state Shavkat Mirziyoyev to Uzbekistan on April 23-24, 2018 became one of the most important events in the history of our modern statehood.
The signing of 17 documents aimed at further strengthening and progressive development of bilateral cooperation in political, trade-economic, investment, transport-communication, educational and sports spheres pleased the entrepreneurs of the Shavat district bordering with Turkmenistan.
In fact, at present the construction of the factory for production of 200 thousand pairs of footwear per year continues in our district. We are planning to launch our enterprise in the fourth quarter of this year. Of course, every entrepreneur wants to export produced products.
Therefore, close economic relations with Turkmenistan will create favorable conditions for the producers of the two countries. We are infinitely pleased with this and express our gratitude to our President - the initiator of such reforms!