Bag‘dodda O‘zLiDeP tomonidan “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi targ‘iboti olib borildi
O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi, Bag‘dod tuman hokimligi va O‘zbekiston yoshlar ittifoqi tuman Kengashi bilan hamkorlikda “Yuksak ma’naviyatli yoshlar – yurt kelajagi” mavzuida yoshlar anjumani tashkil etdi.
Tadbirda partiya viloyat Kengashi faollari, Bag‘dod tuman hokimligi va  O‘zbekiston yoshlar ititifoqi viloyat Kengashi mas’ul xodimlari, xalq deputatlari viloyat, tuman kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari, mahalla faollari, tadbirkorlik qilish istagi bo‘lgan yoshlar hamda OAV vakillari ishtirok etdi.
Maqsad Prezidentimizning 2018 yil 27 iyundagi “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi to‘g‘risida”gi farmoni hamda shu yilning 4 iyul kuni mamlakatimiz rahbari boshchiligida yoshlar bilan manzilli va tizimli ishlash masalalariga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishidan kelib chiqadigan vazifalarni tahlil qilish.
–Dasturda belgilangan vazifalar barcha tashkilotlar qatori O‘zLiDeP “Yoshlar qanoti” zimmasiga ham katta mas’uliyat yuklaydi, – deydi partiya viloyat Kengashi yoshlar bilan ishlash bo‘lim mudiri Yusufjon Yusupov.Shu bois, hozirda Dasturda nazarda tutilgan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlashga jiddiy kirishganmiz. Bunda eng avvalo, uyushmagan yoshlarni aniqlash, ularni qiziqishlarini o‘rganish, tadbirkorlik faoliyatini boshlash istagida yurgan yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor qaratyapmiz.
Tadbirda yosh tadbirkorlar faoliyatida uchrayotgan muammolarni hal etishda “Yoshlar kelajagimiz” jamg‘armasi bilan uzviy hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga kelishib olindi.
1353
Рахманова Гульнара КР тахтакупир туман Кенгаши 2018-07-31 15:55:50
Хурматли Президентимизнинг 2018 йил 27 июндаги “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастури тўғрисида”ги фармони жамиятимиздаги ешларга яна бир имконият яратилганига гувох буляпмиз. Бу фармон барча жойлардаги ешларимиз тамонидан кизгин куллаб кувватланмокда . Фармонда курсатилган имтиезлар албатта ишсиз ешларимиз учун тадбиркорликни куркмосдан бошлашига имкон яратти. Биз партия тамонидан хар бир каъбул килинган карорлар ва фармонлар мазмун мохиятини кенг оммага тушинтириш ишларини мунтазаам олиб борамиз
С.Саркисова –Когон туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи ижрочи котиби2018-07-31 11:43:44
Ташаббускор ёшларимиз сафини кенгайтириш, уларни ягона мақсад атрофида бирлаштириш, партиямиз сафларида ўрнини мустаҳкамлаш мақсадида ташкил этилган “Ёш либераллар” клуби фаолиятини ҳозиргиданда кучайтирамиз. Таъкидлаш жоиз, клуб қошида “Ёш тадбиркорлар муаммоларини ўрганиш”, “Келажак депутатлари” гуруҳлари ҳам иш олиб бормоқда. Айни пайтда мазкур гуруҳлар орқали фаол ва уюшмаган ёшларга яқиндан кўмак берилмоқда. Президентимиз фармони билан тасдиқланган дастурда бу борада олдимизга янги-янги вазифалар қўйилди. Уларни амалга ошириш фаолиятимиз дастуриламалига айланмоғи лозим.

В Багдаде со стороны УзЛиДеП проведено мероприятие по пропаганде Государственной программы «Молодежь – наше будущее»
01.08.2018, 18:32
Ферганским областным Кенгашем УзЛиДеП совместно с Багдадским районным хокимиятом и районным Советом Союза молодежи Узбекистана организовано мероприятие на тему: «Высокодуховная молодежь – будущее страны».
В мероприятии приняли участие ответсотрудники областного Кенгаша партии, ответственные работники Багдадского районного хокимията и областного Совета Союза молодежи Узбекистана, члены депутатской группы партии в областном, районных Кенгашах народных депутатов, активисты махалли, молодежь, желающая наладить предпринимательскую деятельность, представители СМИ.
Цель – анализ задач, вытекающих из Указа Президента РУ «О Государственной программе «Молодежь – наше будущее»», от 27 июня 2018 года, а также состоявшегося под председательством Главы государства 4 июля этого года видеоселекторного совещания, посвященного вопросам адресной и системной работы с молодежью.
–Намеченные в Программе задачи в первую очередь возлагают большую ответственность на «Молодежное крыло» УзЛиДеП, а также на другие организации, работающие с молодежью. – сказал завотделом по работе с молодежью областного Кенгаша партии  Юсуфжон Юсупов. – Поэтому в настоящее время мы уделяем серьезное внимание обеспечению исполнения приоритетных задач, предусмотренных в Программе. При этом, прежде всего, придается большое значение выявлению неорганизованной части молодежи, изучению ее интересов, всесторонней поддержки молодых предпринимателей.
В мероприятии решено наладить тесное сотрудничество с фондом «Yoshlar kelajagimiz» для решения проблем, имеющихся у молодых предпринимателей.
1577
Рахманова Гульнара КР тахтакупир туман Кенгаши 2018-07-31 15:55:50
Хурматли Президентимизнинг 2018 йил 27 июндаги “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастури тўғрисида”ги фармони жамиятимиздаги ешларга яна бир имконият яратилганига гувох буляпмиз. Бу фармон барча жойлардаги ешларимиз тамонидан кизгин куллаб кувватланмокда . Фармонда курсатилган имтиезлар албатта ишсиз ешларимиз учун тадбиркорликни куркмосдан бошлашига имкон яратти. Биз партия тамонидан хар бир каъбул килинган карорлар ва фармонлар мазмун мохиятини кенг оммага тушинтириш ишларини мунтазаам олиб борамиз