“Muxlis tekstil”ning 15 xodimi O‘zLiDePga a’zo bo‘ldi
O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi tomonidan “Farovon oila” loyihasi doirasida “Sog‘lom va mustahkam oila – jamiyat boyligi va kelajak poydevori”  mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda partiya viloyat, tuman (shahar) Kengashi va Xonobod shahar ma’naviyat va ma’rifat markazi mas’ul xodimlari, shahar ko‘ptarmoqli poliklinikasi shifokorlari, “Muxlis tekstil” ishlab chiqarish korxonasi ishchi-xodimlari va BPT raislari ishtirok etdi.
Dastlab ishtirokchilar Xonobod shahridagi “Muxlis tekstil” ishlab chiqarish korxonasi faoliyati, ishlab chiqarish jarayoni, korxonada ishchi-xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
– Korxonamiz 2015 yilda tashkil etilgan, – deydi Sanobarxon Rahimova. – Dastlab faoliyatimizni 12 nafar ishchi-xodim bilan boshlagan edik.  Ayni chog‘da korxonamizda 60 nafardan ortiq xotin-qiz mehnat qilmoqda. Kelgusida faoliyatimizni yanada kengaytirib, qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratmoqchimiz. Bunda albatta, O‘zLiDeP ko‘magiga tayanamiz.
Tadbir so‘nggida partiyaga qiziqish bildirgan ushbu korxonaning 15 nafar xodimi partiya a’zoligiga qabul qilindi.
O‘zLiDeP Andijon
1235
Гулматова Мухаррам Мархамат туман Кенгаши2018-08-01 09:40:57
Хонабод шахар "Мухлис текестел" ишлаб чиқариш корхонасини фаолияти кенгайишига партия фаоллари номидан омад ва куч қувват тилайман.

15 работников «Мухлис текстиль» стали членами УзЛиДеП
Андижанским областным Кенгашем УзЛиДеП в рамках проекта «Фаравон оила» проведен «круглый стол» на тему: «Здоровая и прочная семья – богатство общества и фундамент будущего».
В работе мероприятия приняли участие ответственные работники областного, районного (городского) кенгашей партии, Центра «Маънавият ва маърифат» города Ханабад, врачи городской многопрофильной поликлиники, рабочие и служащие производственного предприятия «Мухлис текстиль» и председатели ППО.
В ходе мероприятия участники ознакомились с деятельностью производственного предприятия «Мухлис текстиль» в городе Ханабад, производственным процессом, созданными для работников условиями.
– Наше предприятие создано в 2015 году, – сказала Санобархон Рахимова. – Начинали свою деятельность с 12 работниками. В настоящее время на нашем предприятии трудятся более 60 женщин и девушек. В будущем планируем расширить нашу деятельность, создать дополнительные рабочие места. В этом, обязательно, мы рассчитываем на поддержку УзЛиДеП.
По завершении мероприятия 15 сотрудников данного предприятия, проявивших интерес к партии и являющиеся нашими активистами, приняты в члены партии.