“Muxlis tekstil”ning 15 xodimi O‘zLiDePga a’zo bo‘ldi
O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi tomonidan “Farovon oila” loyihasi doirasida “Sog‘lom va mustahkam oila – jamiyat boyligi va kelajak poydevori”  mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda partiya viloyat, tuman (shahar) Kengashi va Xonobod shahar ma’naviyat va ma’rifat markazi mas’ul xodimlari, shahar ko‘ptarmoqli poliklinikasi shifokorlari, “Muxlis tekstil” ishlab chiqarish korxonasi ishchi-xodimlari va BPT raislari ishtirok etdi.
Dastlab ishtirokchilar Xonobod shahridagi “Muxlis tekstil” ishlab chiqarish korxonasi faoliyati, ishlab chiqarish jarayoni, korxonada ishchi-xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
– Korxonamiz 2015 yilda tashkil etilgan, – deydi Sanobarxon Rahimova. – Dastlab faoliyatimizni 12 nafar ishchi-xodim bilan boshlagan edik.  Ayni chog‘da korxonamizda 60 nafardan ortiq xotin-qiz mehnat qilmoqda. Kelgusida faoliyatimizni yanada kengaytirib, qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratmoqchimiz. Bunda albatta, O‘zLiDeP ko‘magiga tayanamiz.
Tadbir so‘nggida partiyaga qiziqish bildirgan ushbu korxonaning 15 nafar xodimi partiya a’zoligiga qabul qilindi.
O‘zLiDeP Andijon
1235
Гулматова Мухаррам Мархамат туман Кенгаши2018-08-01 09:40:57
Хонабод шахар "Мухлис текестел" ишлаб чиқариш корхонасини фаолияти кенгайишига партия фаоллари номидан омад ва куч қувват тилайман.

15 employees of «Mukhlis textile» became members of UzLiDeP
Andijan regional council of UzLiDeP within the framework of the project «Faravon oila» organized a round table «Healthy and strong family - the wealth of society and the foundation of the future».
The responsible workers of the regional, district (city) councils of the party, the «Manaviyat va marifat» center of Khanabad city, the doctors, the workers and employees of the «Mukhlis textile» enterprise and the chairmen of the PPO took part in it.
During the event, the participants got acquainted with the activity of "Mukhlis textile" in the city of Khanabad, as well as with its production process and conditions created for workers.
– Our company was established in 2015, – said S. Rakhimova. – We started our activity with 12 employees. At present, more than 60 women and girls work in our company. In the future, we plan to expand our activities and create additional jobs. In this, we certainly count on the support of UzLiDeP.