Prezidentimizning Surxondaryodagi nutqi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolarini yangi tashabbuslarga boshlamoqda
22.01.2018, 20:34
Prezidentimizning Surxondaryo viloyatiga tashrifi davomida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida O‘zLiDeP Boysun tuman Kengashi xodimlari ham ishtirok etdi. Davlatimiz rahbari Sherobod tumanidagi “Yevromed plyus” xususiy diagnostika va davolash markazi xaqida to‘xtalib, mamlakatimizda xususiy tibbiyot rivojiga qaratilayotgan alohida e’tibor samarasida olis qishloqlar aholisiga ham zamonaviy, yuqori texnologik tashxis quyish va davolash imkoniyati yaratilayotganini e’tirof etdi.
Ta’kidlash kerak, shu kecha kunduzda foydalanishga topshirilgan mazkur tibbiyot muassasasi kompyuter tomografiya, raqamli rentgen, ultratovush tekshiruvi, videogastroskop, videokolpaskop uskunalari bilan jihozlangan. Shuningdek, bemorlarni ultratovush, elektr, magnit, lazer bilan davolash, umurtqa churralarini traksion cho‘zish yo‘llari bilan sog‘lomlashtirish imkoniyatlari mavjud. Agar 182 mingdan ortiq aholi istiqomat qiluvchi Sherobod, qo‘shni Muzrabot, Boysun, Angor, Qiziriq tumanlarida tez va aniq tashxis quyishda zarur bo‘lgan zamonaviy uskunalar yetishmasligini hisobga olsak, mazkur tibbiyot maskani faoliyatining dolzarbligi yana bir karra his etish mumkin. Yurtboshimiz tibbiy sifat darajasini yaxshilash maqsadida mazkur shifo maskani bilan poytaxtimizdagi “Akfa Medlayn” klinikasi o‘rtasida hamkorlikni, tajriba almashishni yo‘lga qo‘yish zarurligini ta’kidladi.
Prezidentimizning mazkur taklifidan kelib chiqib, Xalq deputatlari Boysun tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari tuman markaziy kasalxonasini ham “Yevromed plyus” xususiy diagnostika va davolash markazi bilan doimiy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, tibbiyot yo‘nalishida ta’lim olayotgan yosh kadrlarni davolash markazida malaka oshirish borasida o‘z tavsiyalarini berishga kelishib olishdi.

Выступление Президента нашей страны в Сурхандарье призывает членов депутатской группы УзЛиДеП к новым инициативам
25.01.2018, 10:15
В видеоселекторном совещании, проведенном в ходе поездки Президента нашей страны в Сурхандарьинскую область, также приняли участие и сотрудники Байсунского районного Совета УзЛиДеП. Глава нашего государства остановился на частном диагностическо-лечебном центре  “Евромед плюс” в Шерабадском районе, отметил, что в нашей стране в результате особого внимания, уделяемого развитию частной медицины, и в отдаленных селах создаются условия для современной диагностики и лечения населения.
Следует отметить, что сданное на днях в эксплуатацию данное медицинское учреждение оснащено современным медицинским оборудованием, в частности, компьютерным томографом, цифровым рентген-аппаратом, УЗИ, видеогастроскопом, видеокольпаскопом. Также имеется физиотерапевтическое оборудование. Если учесть нехватку современного оборудования для оказания медуслуг более 182 тысячам граждан, проживающим в Шерабадском, Музрабатском, Байсунском, Ангорском, Кизирикском районах, то еще более очевидной становится актуальность этого медицинского учреждения. Руководитель нашей страны в целях улучшения качества медицинских услуг отметил необходимость налаживания сотрудничества и обмена опытом между данным медцентром и столичной клиникой “Акфа Медлайн”.
Исходя из данных предложений Президента нашей страны, члены депутатской группы УзЛиДеП в Байсунском районном Кенгаше народных депутатов дали свои рекомендации по налаживанию постоянного сотрудничества между районной центральной больницей и частным диагностико-лечебным центром “Евромед плюс”, повышению квалификации молодых кадров, обучающихся в медицинском направлении.