O‘z tomorqasida issiqxona tashkil etish istagida bo‘lgan fuqarolarga O‘zLiDeP deputatlik guruhi orqali ko‘mak beriladi
05.02.2018, 17:32
Barchamizga ma’lumki, Prezidentimiz tomonidan tadbirkorlik faoliyatini jadal rivojlantirish hamda xususiy mulkni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha bir qator farmon va qarorlari qabul qilinib, buning natijasida mamlakatimiz iqtisodiyotida tadbirkorlikning o‘rni kun sayin ortib bormoqda.
O‘zLiDeP Surxondaryo viloyat Kengashi tomonidan ham bu boradagi ishlar samaradorligini yanada oshirish maqsadida viloyatning barcha hududlarida “Tadbirkorlik faoliyatini jadal rivojlantirish, xususiy mulkni har tomonlama himoya qilish – O‘zLiDePning bosh maqsadi” mavzusida davra suhbatlari o‘tkazilmoqda. Ana shunday tadbirlardan biri Termiz tumanida tashkil etildi.
O‘zaro muloqot asosida o‘tkazilgan tadbirda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikning iqtisodiyotimiz taraqqiyotidagi rolini yanada oshirish, ishbilarmonlik muhitini tubdan yaxshilash, ularning erkin faoliyat yuritishi uchun zarur sharoitlar yaratishga qaratilayotgan aniq taklif va tavsiyalar tinglandi. Xususan, foydalanilmayotgan bino va inshootlarni “nol” qiymatda tadbirkorlarga berish hamda o‘z shaxsiy tomorqasidan unumli foydalanish maqsadida issiqxonalar tashkil etish uchun imtiyozli kreditlar olish orqali tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yish kerakligi ta’kidlandi.
Tadbir yakunida o‘z tomorqasida issiqxona tashkil etish istagini bildirgan fuqarolarga partiya deputatlik guruhi orqali ko‘mak berish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.

Гражданам, желающим создать теплицу на своем приусадебном участке, будет оказана помощь депутатской группой УзЛиДеП
06.02.2018, 15:44
Известно, что Президентом нашей страны принят ряд указов и постановлений, направленных на ускоренное развитие предпринимательской деятельности и всестороннюю поддержку частной собственности, в результате этого в экономике нашей страны с каждым днем все более повышается роль предпринимательства.
Сурхандарьинским областным Советом УзЛиДеП в целях дальнейшего повышения эффективности работы в этом направлении во всех регионах области проводятся беседы за «круглым столом» на тему “Ускоренное развитие предпринимательской деятельности, всесторонняя защита частной собственности – главная цель УзЛиДеП”. Одно из таких мероприятий было организовано в Термезском районе.
В мероприятии, состоявшемся в духе активного диалога, были высказаны мнения и предложения о дальнейшем повышении роли малого бизнеса и частного предпринимательства в развитии экономики нашей страны, коренном улучшении деловой среды, создании необходимых условий для осуществления ими свободной деятельности. В частности, отмечалась необходимость предоставления предпринимателям по нулевой стоимости неиспользуемых зданий и сооружений, налаживания предпринимательства путем выделения льготных кредитов для организации теплиц в целях эффективного использования личного подворья.
В завершении мероприятия гражданам, желающим создать теплицу на своем приусадебном участке, решено оказать содействие через депутатскую группу партии.