O‘zLiDeP “Аёллар қаноти” оғир ижтимоий аҳволга тушиб қолган аёллар бандлигини таъминлашга алоҳида эътибор қаратади
22.01.2019, 21:01
O‘zLiDeP Бекобод шаҳар кенгаши 9-умумий ўрта таълим мактабида Президентимизнинг Олий Мажлисга Мурожаатномасидан келиб чиқиб, “Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили”да O‘zLiDeP “Аёллар қаноти” фаолиятининг устувор вазифалари” мавзуида тадбир ўтказди.
Тадбирда 2018 йилда партия “Аёллар қаноти” хотин-қизларнинг ижтимоий шароитини яхшилаш, жамиятдаги мавқеини ошириш, ўз бизнесларини йўлга қўйиш, уларнинг истиқболли ғоялари ва лойиҳаларини рўёбга чиқаришга қаратилган кўплаб партиявий лойиҳаларни ҳаётга татбиқ этгани таъкидланди.
– Давлатимиз раҳбари парламентга қилган Мурожаатномасида аҳоли ўртасида онкологик касалликлар кўпайиб бораётганини алоҳида  таъкидлади, – дейди O‘zLiDeP Бекобод шаҳар Кенгаши аппарат раҳбари Н.Яхъяева. – Сабаби, аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатлами тиббий текширувлардан ўтишга қийналади. Бу эса оддий касалликларни ҳам жиддий тус олиб кетишига сабаб бўлади. Шу боис, партиямиз кўп йиллардан буён аҳолининг репродуктив саломатлигини мустаҳкамлаш, айниқса, аёлларнинг саломатлигини муҳофаза қилишга жиддий эътибор қаратиб келмоқда.
Тадбирда Мурожаатномада белгиланган вазифалардан келиб чиқиб, ёрдамга муҳтож бўлган ва оғир ижтимоий аҳволга тушиб қолган аёлларни иш билан таъминлашга қаратилган қатор истиқболли лойиҳаларни ҳаётга татбиқ этиши таъкидланди.

Трудоустройство женщин, находящихся в тяжелых социальных условиях в центре внимания “Женского крыла” УзЛиДеП
Бекабадский городской Кенгаш УзЛиДеП, исходя из Послания главы государства парламенту страны, провел в 9 общеобразовательной школе города мероприятие на тему “Приоритетные задачи “Женского крыла” УзЛиДеП в Год активных инвестиций и социального развития”
В ходе мероприятия отмечено, что на протяжении 2018 года “Женское крыло” партии уделяло особое внимание на реализацию проектов по улучшению социальных условий женщин, повышению их статуса в обществе, развитию женского бизнеса.
- В Послании Олий Мажлису Президент с тревогой отметил рост числа оноколигических заболеваний среди населения. Одна их причин этого кроется в том, что население, нуждающееся в социальной защите, затрудняется в прохождении полноценного медицинского обследования, - поделилась мнением руководитель аппарата Бекабадского городского Кенгаша УзЛиДеП. – Это приводит к тому, что даже неопасное заболевание переходит в хроническую форму и в дальнейшем может стать причиной онкологической патологии в организме. Учитывая это, наша партия уделяет большой внимание укреплению и защите здоровья населения, в особенности, женщин.
В ходе мероприятия подчеркнута нацеленность партии на осуществление перспектиных проектов по трудойстройству женщин, находящихся в тяжелых социальных условиях.