Қуйи бўғин фаоллари эҳтиёжманд оилаларга саховат кўрсатмоқда
Нукуслик партия фаоли Гулайим опа Хожамуратова аҳолининг саломатлигига эътибор қаратиб келмоқда. Мутахасислиги фармацевт  бўлгани учун ҳам 2016 йилда Нукус шаҳридаги 22 сонли “Жолшилар” маҳалла фуқаролар йиғинида жойлашган “Гули мед фарм” МЧЖ фаолиятини йўлга қўйди.
Ҳозирда корхонада аҳоли саломатлиги учун  талабга жавоб берадиган сифатли дори воситалари  сотилади. Гулайим опа ўзи раҳбарлик қиладиган корхонада бугунги кунда 6 нафар  ёшлар доимий иш билан таъминланган. Гулойим опа биринчилардан бўлиб партияга хайрихох эканлигини ва ўзи раҳбарлик қиладиган корхонадаги ишчи ходимларнинг ҳам барчаси  O’zLiDePга аъзо  бўлган.
Бундан ташқари тадбиркор икки йилдан буён 10 та ижтимоий ҳимояга муҳтож оилаларга керакли озиқ-овқат маҳсулотлари,  дори воситаларидан кўмак бериб келмоқда. Албатта, ҳозиргидек пандемия шароитида муҳтож оилаларга саховат кўрсатиш бу ҳар бир инсоннинг инсонийлик фазилати ҳисобланади.
O’zLiDeP  Нукус шаҳар Кенгаши вакиллари ушбу корхона қошидаги қуйи бўғин фаолияти билан танишиб, давлатимиз раҳбари томонидан пандемия даврида қабул қилинган қарор ва фармонларнинг мазмун-моҳияти, имтиёзлар ҳақида атрофлича тушунтирилди.

Party activist from Nukus Guloyim Khojamuratova pays attention to public health. She is a pharmacist, in 2016, on the territory of Jolshilar citizens’ assembly No. 22 of the city of Nukus, she established the activities of Guli Med Pharm LLC.
The pharmacy sells medicines necessary to protect human health. At Mrs. Guloyim’s enterprise, six people are provided with permanent work. Mrs. Guloyim was one of the first to join the party, today all the employees of the enterprise are members of the party.
For two years, the entrepreneur has been supporting 10 socially needy families, providing them with food and medicines. In the current context of a pandemic, helping those in need is a manifestation of best human qualities.
Representatives of Nukus city council of UzLiDeP became familiar with the activities of the enterprise’s PPO, explained the essence and significance of the decrees and resolutions of the Head of the state adopted during the pandemic.