Қуйи бўғин фаоллари эҳтиёжманд оилаларга саховат кўрсатмоқда
Нукуслик партия фаоли Гулайим опа Хожамуратова аҳолининг саломатлигига эътибор қаратиб келмоқда. Мутахасислиги фармацевт  бўлгани учун ҳам 2016 йилда Нукус шаҳридаги 22 сонли “Жолшилар” маҳалла фуқаролар йиғинида жойлашган “Гули мед фарм” МЧЖ фаолиятини йўлга қўйди.
Ҳозирда корхонада аҳоли саломатлиги учун  талабга жавоб берадиган сифатли дори воситалари  сотилади. Гулайим опа ўзи раҳбарлик қиладиган корхонада бугунги кунда 6 нафар  ёшлар доимий иш билан таъминланган. Гулойим опа биринчилардан бўлиб партияга хайрихох эканлигини ва ўзи раҳбарлик қиладиган корхонадаги ишчи ходимларнинг ҳам барчаси  O’zLiDePга аъзо  бўлган.
Бундан ташқари тадбиркор икки йилдан буён 10 та ижтимоий ҳимояга муҳтож оилаларга керакли озиқ-овқат маҳсулотлари,  дори воситаларидан кўмак бериб келмоқда. Албатта, ҳозиргидек пандемия шароитида муҳтож оилаларга саховат кўрсатиш бу ҳар бир инсоннинг инсонийлик фазилати ҳисобланади.
O’zLiDeP  Нукус шаҳар Кенгаши вакиллари ушбу корхона қошидаги қуйи бўғин фаолияти билан танишиб, давлатимиз раҳбари томонидан пандемия даврида қабул қилинган қарор ва фармонларнинг мазмун-моҳияти, имтиёзлар ҳақида атрофлича тушунтирилди.

Активисты нижних звеньев партии помогают нуждающимся семьям
Активист партии из Нукуса Гулайим опа Хожамуратова уделяет внимание здоровью населения. Она фармацевт, в 2016 году на территории схода граждан “Жолшилар” №22 города Нукус наладила деятельность ООО “Гули мед фарм”.
В аптеке реализуют лекарственные средства, необходимые для защиты здоровья человека. На предприятии Гулайим опа 6 человек обеспечены постоянной работой. Гулойим опа одной из первых вступила в ряды партии, сегодня членами партии являются все работники предприятия.
На протяжении двух лет предприниматель занимается поддержкой 10 социально нуждающихся семей, предоставляет им продукты питания и лекарственные средства. В нынешних условиях пандемии оказание помощи нуждающимся является проявлением лучших человеческих качеств.
Представители Нукусского городского кенгаша УзЛиДеП ознакомились с деятельностью ППО предприятия, разъяснили суть и значение принятых в период пандемии указов и постановлений главы государства.