O‘zLiDeP депутати сайёр қабулда айтилган муаммо юзасидан дарҳол сўров юборди
O‘zLiDeP Сирдарё вилояти Кенгаши ташаббуси билан Сайхунобод  туман Турон маҳалласида сайёр қабул ташкил этилди. Унда O‘zLiDeP вилоят Кенгаши ходимлари, Халқ депутатлари туман Кенгашига O‘zLiDePдан сайланган депутатлар, мутасадди идоралар вакиллари, тадбиркор ва фермерлар ҳамда маҳалла аҳолиси иштирок этди.
Сайёр қабулда 35 сон ўрта умумтаълим мактабининг иситиш тизимидаги носозликлар, муассаса ўқув биносининг жорий таъмирлашга муҳтожлиги, инглиз ва рус тили ўқитувчиларининг етишмаслиги каби муаммолар ўртага ташланди. Шунингдек, мактабда ташкил этилган юнон-рум кураши тўгарагида шуғулланиш учун юмшоқ тўшамалар ва спорт анжомларининг етмаслиги каби муаммолар очиқча айтилди.
– Юнон-рум кураши бўйича мактабимиз ўқувчилари республика даражасидаги мусобақаларда ҳам юқори натижаларни кўрсатиб келишмоқда, – дейди Турон маҳалласида яшовчи Валижон Турғунов. – Биз ота-оналар ана шу анъанани узоқ йиллар давом этишини истаймиз. Бунинг учун фарзандларимизга шароит яратиб беришимиз керак. Бугунги сайёр қабулда ана шу муаммоимиз ижобий ҳал этилса, O‘zLiDePдан миннатдор бўлардик.
Аҳолининг мазкур мурожаати юзасидан сайёр қабулнинг ўзидаёқ, Халқ депутатлари туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Хуршид Раҳимов Болалар спортини ривожлантириш жамғармасининг тумандаги вакили А.Якубовга депутатлик сўрови юборди.

Депутат УзЛиДеП по высказанной на выездном приеме проблеме безотлагательно направил запрос
По инициативе Сырдарьинского областного Совета УзЛиДеП организован выездной прием в махалле “Турон” Сайхунабадского района. В нем приняли участие сотрудники областного Совета УзЛиДеП, депутаты от партии в районном Кенгаше народных депутатов, представители соответствующих ведомств, предприниматели и фермеры, жители махалли.
В выездном приеме были высказаны проблемы о наличии неисправностей в системе отопления общеобразовательной школы №35, необходимости текущего ремонта учебного здания учреждения, нехватки учителей английского и русского языка. Также были открыто озвучены злободневные вопросы, касающиеся нехватки ковров для занятий греко-римской борьбой в школе и спортивного инвентаря.
– Учащиеся школы также достигают высоких результатов в республиканских соревнованиях по греко-римской борьбе, – сказал житель махалли “Турон”  Валижон Тургунов. – Мы, родители, желаем, чтобы эта традиция продолжалась. Для этого мы должны создать условия для наших детей. Если на сегодняшнем выездном приеме эта проблема будет решена положительно, то мы будем благодарны УзЛиДеП.
По данному обращению населения уже на выездном приеме, член депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов  Хуршид Рахимов направил депутатский запрос представителю Фонда развития детского спорта в районе А.Якубову.