O‘zLiDeP депутати кўмагида “Яккатут” МФЙнинг 700 нафар хонадонига газ баллонлари етказиб берилади
Наманган шаҳар “Яккатут” МФЙда истиқомат қилувчи фуқаролар Халқ депутатлари Наманган шаҳар Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Маъруф Мўминовга газ баллонларини ўз вақтида етказишни таъминлаш бўйича мурожаат қилган эди.
Уддабурон, кўпни кўрган, фидоий депутатимиз ушбу кўтарилган муаммо ечими юзасидан изланди ва мутассадди ташкилот раҳбарларига сўров жўнатди. Натижада  мазкур ҳудудда жойлашган “Боғ” кўчасида газ баллонларни тўплаш учун махсус жой ажратилди.
– “Қишни ғамини ёзда қил” деган нақл бор халқимизда, – дейди депутат Маъруф Мўминов. Яккатут МФЙда 710 та хонадон бўлиб, унда 5 минг нафарга яқин аҳоли истиқомат қилади. Эндиликда газ баллонларни ўз вақтида келиши тўлиқ таъминланади. Халққа хизмат қилиш ҳар бир инсоннинг бурчи деб биламан.

При содействии депутата от УзЛиДеП будут доставлены газовые баллоны в 700 домов МСГ “Яккатут”
Граждане, проживающие в МСГ “Яккатут” города Намангана, обратились к члену депутатской группы УзЛиДеП в Наманганском городском Кенгаше народных депутатов Маъруфу Муминову по вопросу обеспечения своевременной доставки газовых баллонов.
Депутат от партии направил запрос руководителям соответствующих организаций. В результате, на данной территории было отведено специальное место для сбора газовых баллонов.
– В народе говорят, готов сани летом, – сказал депутат Маъруф Муминов. – В махаллинском сходе граждан «Яккатут» имеются 710 домохозяйств, в них проживают около 5 тысяч жителей. Теперь будет полностью обеспечена своевременная доставка газовых баллонов. Служение народу – наш долг.