O‘zLiDeР депутати кўмагида Ўзбекистон ва Фурқат туманини боғлаб турувчи йўл қайта тикланди
Фарғона вилоятининг Ўзбекистон ва Фурқат туманларини боғлаб турувчи эски “Ипак йўли” кўчаси бундан 5 йил аввал айрим сабабларга кўра экин майдонига айлантирилган эди. Натижада ҳудуд аҳли 35 км масофани айланиб ўтарди.
Аҳолига қийинчилик туғдирган ушбу ҳолат халқ ноиби, O‘zLiDeР депутатлик гуруҳи аъзоси Авазбек Пайғамовнинг саъй-ҳаракати билан бархам топди. Халқ вакили аҳолига қулайлик яратиш мақсадида ўз шахсий маблағи эвазига “Эски ипак” йўли кўчасини яна фойдаланишга топширди.
–Айланма йўлни яёв босиб ўтиш аҳолига қийинчилик туғдирар эди, – дейди “Катта қайнар” МФЙ раиси Абдумалик Рўзматов. – Ёзни жазирамаси, қишнинг совуқ кунлари одамларимизга жабр эди. Мана депутат ташаббуси билан кўп йиллик муаммойимиз ҳал бўлди. Бунинг учун депутатимиздан миннатдормиз.
– Партиянинг ана шундай халқпарвар депутатлари бор экан аҳоли муаммолари ечим топаверади, – дейди Фурқат тумани Кармак қишлоқ фуқаролар йиғини раиси Садриддин Эшонқулов. –Тўғриси, ҳозир ҳамқишлоқларимизнинг қувончи чексиз, бугунги кунидан хурсанд.

При содействии депутата УзЛиДеП восстановлена дорога
Улица Ипак Йули в Ферганской области, соединявшая между собой Узбекистанский и Фуркатский районы, по ряду причин была закрыта 5 лет назад. В последующем на ее месте появились посевные земли. В результате, чтобы попасть из одного района в другой необходимо было совершать огромный крюк, что создавало большие неудобства для населения.
Этот волновавших местных жителей вопрос нашел положительное решение благодаря члену депутатской группы УзЛиДеП Авазбеку Пайгамову. Он за счет собственных средств восстановил улицу Ипак Йули и наладил ближайшее путевое сообщение между районами.
- Мы вынуждены были пешком обходить закрытую улицу, - рассказывает предсеталь МСГ “Катта кайнар” Абдумалик Рузматов. – В знойные летние дни и зимние холода это было большим неудобством. Благодаря нашему депутату, проблема была решена. Выражаем огромную благодарность за это.
- Благодаря таким депутатам от партии УзЛиДеП, находят решение многие волнующие народ вопросы, - отмечает председатель ССГ “Кармак” Фуркатского района Садриддин Эшанкулов. – Сейчас жители нашего села испытывают настощую радость и выражают безмерную благодарность.