O`zLiDeP электорат вакилларига солиқ қонунчилигига киритилган ўзгартириш ва қўшимчаларни тушунтирди
O`zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши ҳудуддаги фермер ва тадбиркорлар иштирокида “Тадбиркорлик – халқ фаровонлигининг муҳим асоси” мавзуида  семинар ташкил этди.
Семинардан кўзланган мақсад – Ўзбекистон Республикаси солиқ ва бюджет сиёсатининг 2018 йилги асосий йўналишларидан келиб чиқиб солиқ қонунчилигига киритилган ўзгартириш ва қўшимчалар мазмун-моҳиятини тадбиркор ва фермерларга етказишдан иборатдир.
Тадбирда сўз олганлар мамлакатимизда кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар ҳақида тўхталиб, солиқ тизимидаги янгиликлар халқимиз, айниқса, партия электорати бўлган тадбиркор ва фермерлар фаолиятини янада ривожлантиришда муҳим омил бўлаётганини таъкидладилар.
–Тадбир давомида солиқ бошқармаси ва давлат хизматлари агентлиги ходимлари томонидан ўзимизни қизиқтирган барча саволларга атрофлича жавоб олдик, – дейди ёш тадбиркор Ахроржон Қодиров. – Энди семинарда олган билимларимга таянган ҳолда фаолиятимни янада ривожлантириб, юртимиз ривожи, оиламиз даромадига ўз улушимизни қўшамиз.

УзЛиДеП разъяснила членам электората изменения в налоговом законодательстве
Ферганский областной Кенгаш УзЛиДеП провел семинар на тему “Предпринимательство – важная основа благосостояния народа” с участием фермеров и предпринимателей области.
Целью мероприятия стало разъяснение участникам сути и значения изменений и дополнений в налоговое законодательство нашей страны, исходя из основных направлений налоговой и бюджетной политики Республики Узбекистан.
Выступившие на мероприятии рассказали о принимаемых в нашей стране реформах по развитию малого бизнеса и частного предпринимательства и в особенности новостях в налоговой сфере, подкчеркнули, что они играют важную роль в дальнейшем развитии деятельности предпринимателей и фермеров.
- В ходе мероприятия на наши вопросы ответили представители налоговых органов и Агентства государственных услуг, - говорит предприниматель Ахроржон Кадыров. – Теперь на основе полученных знаний буду дальше развивать свое дело и вносить лепту в повышение благосостояния народа.