Давлат дастури ижросига бағишланган тадбирда иш фаолиятида сусткашликка йўл қўйган туман Кенгашлари огоҳлантирилди
29.01.2019, 16:59
Давлат дастури ижросига бағишланган тадбирда  иш фаолиятида сусткашликка йўл қўйган туман Кенгашлари огоҳлантирилди
O’zLiDeP Хоразм вилоят Кенгаши “Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожлантириш йили” Давлат дастури ижросига бағишланган йиғилиш ўтказди.
Йиғилишда 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини “Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили”да амалга оширишга оид Давлат дастурининг мазмун-моҳияти ҳамда O’zLiDeP олдида турган устувор вазифалар муҳокама қилинди.
–Бу йилги Давлат дастурини ўтган йилги ишларимизнинг узвий давоми ва порлоқ келажаги сари дадил қадам десак, муболаға бўлмайди,  – дейди O’zLiDeP Хоразм вилоят Кенгаши раиси Ш.Сафарбаев. – Кўплаб амалий ишлар, ҳаётга татбиқ қилинадиган режаларни ўзида қамраб олган дастурнинг ижросини бажарилишида биз, партия ходимларидан ҳар йилгидан-да кўпроқ ишлаш талаб қилинади. Бугунги йиғилишда ҳам айнан ҳар бир ходимнинг иш фаолиятларини танқидий таҳлил қилиб, келгусидаги аниқ режаларимизни белгилаб олдик.
Йиғилишда шунингдек, жойларда партия хайрихоҳлари сонини ошириш, электорат билан ишлаш, тадбиркор ва ишбилармонларнинг муаммосини ўрганиш ва уларга партиявий воситалар орқали ечим топиш лозимлиги таъкидланди.
Йиғилишда партия туман, шаҳар Кенгашлари фаолияти танқидий таҳлил қилиниб, иш фаолиятида сусткашликка йўл қўйган туман Кенгашлари огоҳлантирилди.

Ряд районных Кенгашей партии в Хорезмской области получили предупреждение
Хорезмский областной Кенгаш УзЛиДеП провел собрание, посвященное реализации Государственной программы «Год активных инвестиций и социального развития».
На собрании говорилось о задачах, которые стоят перед партией в рамках Государственной программы по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в «Год активных инвестиций и социального развития».
- Нынешняя Госпрограмма является гармоничным продолжением реформ, осуществляемых главой нашего государства за последние годы, - говорит председатель Хорезмского областного Кенгаша УзЛиДеП Ш.Сафарбаев. – Документ включает в себя множество практических мероприятий и планов, направленных на развитие нашей страны. От работников нашей партии требуется большая ответственность и самоотдача в деле выполнения этих задач. На собрании мы критически оценили работу каждого работника и определили задачи на перспективу.
На собрании также рассмотрены вопросы повышения количества волонтеров партии на местах, качества работы с электоратом, изучения и решения проблем предпринимателей и деловых людей.
Также критически оценена деятельность районных и городских Кенгашей партии, ряд Кенгашей, допустивших упущения в работе, получили предупреждение.