Ҳоким ўринбосари тадбиркорлар мурожаатини жойида ҳал этди
Халқ депутатлари Урганч туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилишда туман ҳокимининг инвестициялар, инновациялар, хусусийлаштирилган корхоналарга  кўмаклашиш, эркин иқтисодий ва кичик саноат зоналари ҳамда туризмни ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари П.Мадраимовнинг ҳисоботи тингланди.
Ҳисоботда таъкидланганидек, туманда бўш турган собиқ “Пиво заводи” объектлар негизида ташкил қилиниши белгиланган кичик саноат зоналари Президентимизнинг 2018 йил 6 февралдаги “Хоразм вилоятида давлат мулки объектларини тадбиркорлик субъектларига сотиш ва кичик саноат зоналарини ташкил этиш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида”ги ҳамда Хоразм вилоят ҳокимининг 2018 йил 9 февралдаги 75-сонли қарорларига асосан ушбу объект негизида ташкил этиш белгиланган. Шу боис, ҳудудларнинг чегаралари белгиланиб, лойиҳаларни жойлаштириш юзасидан хариталар ишлаб чиқилган ва 22 объектлар алоҳида лотларга ажратилган.
“Мазкур кичик саноат зонаси ҳудудида сут ва сут маҳсулотлари, мева-сабзавотларни қайта ишлаш бўйича томат пастаси, джем ишлаб чиқариш, мева-сабзавотларни қуритиш, ун ва ун маҳсулотлари лойиҳаларини ишга тушириш режалаштирилган. 2018 йилнинг 23-24 апрель кунлари ва такроран шу йил 25 майда ўтказилган танлов савдоларида ғолиб бўлган 22 тадбиркорлик субъекти томонидан жами 21960,5 млн. сўм миқдорида инвестиция киритиш орқали янгидан 355 та иш ўринлари яратиш белгиланган”, – дейди П.Мадраимов.
Йиғилишда сўз олган тадбиркорлар ўзларини қийнаётган масалалар бўйича ҳоким ўринбосарига мурожаат қилишди. Мурожаатларнинг аксарияти жойида ҳал этилган бўлса, ечими маълум вақт талаб этадиган мурожаатлар бўйича тегишли ташкилотларга кўрсатмалар берилди.

Deputy khokim addressed appeals of entrepreneurs on the spot
At the event, information of the Deputy district khokim on the issues of investment, innovation, support for privatized enterprises, development of small economic and small industrial zones, as well as tourism P. Madraimov was heard.
He informed about activities being carried out in the region on created small industrial zone on the basis of a former beer factory that had been unattended for a long time. Boundaries of the territories were determined, roadmaps for placement of projects were developed and 22 objects were allocated in separate lots. All this work is carried out within the framework of the execution of the resolution of the President of February 6, 2018, as well as the order of the khokim of Khorezm region No. 75 of February 9, 2018.
- On the territory of this small industrial zone, projects will be implemented for processing milk and dairy products, fruits and vegetables, production of tomato paste and jams, flour and flour products. It is planned to create 355 new jobs by investing a total of 21960.5 million UZS by 22 business entities that won the competitive bidding held on April 23-24, 2018, as well as on May 25 of the last year, - said P. Madraimov.
Entrepreneurs who spoke at the event informed about their concerns and issues. The main part of complaints was resolved on the spot, instructions to the appropriate authorities were given on other issues.